Sniper Ghost Warrior Contracts trafił do wielu graczy

Ceny akcji CI Games idą w górę, choć Contracts sprzedaje się o połowę słabiej od trzeciego Ghost Warriora.

Jak donosiliśmy w styczniu, na niespełna dwa miesiące od premiery Contracts rozeszło się w 250 tys. kopii. Był to niezły wynik, bo chociaż gra rozchodziła się znacznie wolniej od trzeciej części cyklu (której wykręcenie podobnego rezultatu zajęło raptem 2 tygodnie), jej produkcja i marketing kosztowały mniej.

CI Games właśnie zaktualizowało tamte dane, informując, że Kontrakty sprzedały się w nakładzie 575 tys. sztuk, a ok. 400 tys. egzemplarzy trafiło do ostatecznego klienta. (Zapewne wyższy wynik to liczba sprzedanych gier powiększona o liczbę pudełek wysłanych do sklepów). Przekłada się to na przychody na poziomie 39 mln zł.

Informacja ucieszyła inwestorów. Zresztą, od drugiej połowy marca kurs akcji CI Games niemal się podwoił. Właśnie wówczas prezes Marek Tymiński zapowiedział Sniper Ghost Warrior Contracts 2, pochwalił się, że „prace nad Lords of the Fallen 2 ruszają do przodu”, a jego studio zamierza się rozwijać i otwierać filie. Inna rzecz, że w naszej redakcji jego oświadczenie wzbudziło sporo pytań (odsyłam do tego newsa).

(źródło: Bankier.pl)

Przypomnijmy, że pierwszy Ghost Warrior znalazł 4 mln nabywców, jego sequel: 2 mln, zaś trzeci snajper: 1,3 mln kopii. A choć Contracts sporo do takich rezultatów brakuje, jednocześnie to najwyżej oceniana gra w serii.