Sniper Ghost Warrior Contracts: Znamy wyniki sprzedaży

Snajper trafił do wielu graczy (acz trybu dla wielu graczy nadal w nim nie uświadczycie).

Spółka CI Games poinformowała, że od 22.11 (premiera) do 12.01 tytuł rozszedł się 250 tys. kopii (liczba jest sumą zbytu nośników fizycznych oraz dystrybucji cyfrowej). To niezły wynik… acz nie da się ukryć, że produkcja rozchodzi się wolniej od poprzedniczki. Przypomnijmy (za Pulsem Biznesu), że trzeci Ghost Warrior osiągnął ten sam rezultat w dwa tygodnie. Z drugiej jednak strony: koszty produkcji Contracts były zdecydowanie mniejsze.

Mimo, że premiera trybu wieloosobowego została przesunięta na bliżej nieokreślony „pierwszy kwartał 2020”, zarząd spółki z optymizmem patrzy w przyszłość. Przedstawiciele CI są przekonani, że Sniper Ghost Warrior Contracts będzie generował istotne przychody do 2021.

Przy okazji studio poinformowało o wznowieniu prac nad Tactical Shooter 2 (tytuł roboczy). Ma to być „kontynuacja serii” Sniper Ghost Warrior, a jej premiera może się odbyć jeszcze w tym roku.

Warto wspomnieć, że pierwsza część serii sprzedała się w nakładzie 4 mln kopii. Sniper: Ghost Warrior 2 osiągnął połowę tego wyniku, a SGW3 ponownie mniej – tym razem 1,3 miliona.