SlavicPunk: Zapowiedź i błyskawiczna premiera

Projekt firmowany przez Tadeusza „z00ltara” Zielińskiego zaskakuje m.in. faktem, że nie zajmuje się nim już Tadeusz „z00ltar” Zieliński.

Zieliński ogłosił zmianę barw klubowych w dniu czterdziestych piątych urodzin. Projektant, wcześniej związany z Flying Wild Hog, stanął wówczas na czele ekipy Red Square Games, wraz z którą planował stworzyć tytuł osadzony w literackim uniwersum „SibirPunka”, którego autor (Michał Gołkowski) od początku był zresztą zaangażowany w prace nad grą.

A choć w listopadzie Zieliński zakończył swą przygodę ze SlavicPunkiem – motywując swą decyzję względami zdrowotnymi – jego były zespół właśnie zagrał z nami w otwarte karty. Wiadomo już, że przez dwa lata pracował on nad izometrycznym shooterem, w którym jako prywatny detektyw mamy zawalczyć ze swą burzliwą przeszłością… a także z gangami i żołnierzami korporacji.

Planowana na II kwartał 2023 r. produkcja ma swobodnie mieszać cyberpunk, neo-noir i słowiańskie wpływy, oferować sporo broni („o unikalnym charakterze” – głosi prasówka) oraz pewien istotny niuans. Mowa o battlehackingu – „systemie zaklęć”, dzięki któremu przejmiemy kontrolę nad rozsianymi po polach bitew maszynami.

Pierwszy, nieco pachnący Ruinerem, zwiastun (oraz, również pachnące Ruinerem, screeny) możecie podziwiać poniżej.

Więcej o grze dowiecie się z jej steamowej karty katalogowej.

PS Już 22 lutego na GameFoundzie ruszy zbiórka crowdfundingowa na powiązany system RPG „SibirPunk”.