CD Projekt zbuduje miasteczko na Pradze

„Chcemy stworzyć zupełnie nowe miasteczko – nowoczesne, komfortowe i dostosowane do potrzeb naszej dynamicznie rozwijającej się grupy” – zapowiada Piotr Nielubowicz.

Od ponad 20 lat siedziba warszawskiego producenta mieści się przy ul. Jagiellońskiej. W 2019 CD Projekt poszerzył stan posiadania, kupując po sąsiedzku kompleks nieruchomości. Jak jednak ujawnia „Gazeta Wyborcza„: spółka ma śmiały pomysł na zagospodarowanie dwóch i pół hektara terenu, których jest właścicielem.

Po przebudowie wnętrz starych biurowców, budowie własnego studia motion capture, sal szkoleniowych i studiów dźwięku, na miejscu stanie wielopoziomowy parking (dwie kondygnacje podziemne i dwie naziemne), na którym zaparkuje 129 aut.

– Na dachu parkingu zaplanowaliśmy przestrzeń rekreacyjną, w której wydzielimy strefę do uprawiania crossfitu oraz umożliwimy odbywanie spotkań i pracę na świeżym powietrzu. Dodatkowo chcielibyśmy, aby w strefie rekreacyjnej powstało boisko do koszykówki. Przestrzeń na dachu będzie ogrodzona lekką, ażurową siatką, która ma być porośnięta pnączami

– snuje plany Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych.

Parking trafi do użytku jeszcze w tym roku. Na tym jednak nie koniec, jak bowiem dopowiada Nielubowicz:

– W najbliższych latach przy ul. Jagiellońskiej chcemy stworzyć zupełnie nowe miasteczko – nowoczesne, komfortowe i dostosowane do potrzeb naszej dynamicznie rozwijającej się grupy. Kolejną inwestycją, której rozpoczęcie zaplanowaliśmy na początek 2023 r. (a koniec na 2025 r. – dop. red.), jest budowa wielokondygnacyjnego budynku biurowego.

Ma on liczyć sześć pięter i zaoferować ok. 6 tys. m kw. powierzchni. Ponadto będzie wyposażony w podziemny garaż dostosowany do ładowania samochodów elektrycznych. W środku znajdzie się zaś. m.in. sala wykładowo-kinowa.

Wizualizacje autorstwa Medusa Group prezentujemy poniżej.