Scorchlands: Dostęp do wczesnego dostępu uzyskamy wcześnie

Ptasi city builder ukaże się w setną rocznicę podpisania polsko-radzieckiej konwencji sanitarnej.

Lider ptakoludzi wyruszy kolonizować księżyc już 7 lutego. Satelita okaże się początkowo niezdatny do życia, dzięki jednak obronie magii (i technologii) terraformujemy jego powierzchnię, wzniesiemy budynki, przetransportujemy surowce za pomocą laserów, a nawet weźmiemy udział w starciach z autochtonami!

Tytuł powstaje od 2020 r., a stoi za nim Jakub Rogalski (na Steamie figurujący jako Ringlab), wcześniej związany z Superhot Teamem i Digital Night Studio. Początkowo jego wydaniem miało się zająć Movie Games, ale ostatecznie projekt trafił pod skrzydła Star Drifters.

Na tle innych przedstawicieli gatunku grę Rogalskiego wyróżniać ma relaksująca rozgrywka, relatywnie niewielki próg wejścia i sporo humoru (kolonizacji towarzyszą całkiem zabawne przekomarzanki z antropomoricznymi doradcami). Całość przyobleczono zaś w kolorową oprawę, w której trudno się nie zakochać.

Więcej o Scorchlands dowiecie się ze steamowej karty katalogowej. Dodajmy, że ogłaszając datę wczesnodostępnego debiutu, autor podzielił się planami na rozwój builda.