Ruszyły zapisy na bezpłatne konsultacje prawne dla twórców gier – wrzesień i październik

30-minutowe spotkania obejmują szeroką gamę zagadnień, w tym te związane z umowami wydawniczymi i prawną organizacją studia.

Fundacja Indie Games Polska przygotowała kolejną serię konsultacji prawnych dla twórców gier komputerowych. Zapisy na wrześniowe spotkania dostępne są w tym miejscu, a na październikowe tutaj. Najbliższe terminy spotkań to środa i czwartek w tym tygodniu – 18 i 19 września. Zapisy otwarte są dla wszystkich twórców szukających wsparcia i porad związanych ze swoimi projektami i organizacjami. Spotkania można umawiać w godzinach porannych.

Pomocy twórcom gier udzieli dwójka prawników: Kamila Dulska, specjalizująca się w prawie handlowym i cywilnym, wyborze właściwej organizacji dla studia developerskiego oraz corporate governance, a także Adw. Michał Pękała specjalista od prawa własności intelektualnej, copyright clearance, czyli praw do wykorzystywania utworów podmiotów trzecich, umów pracowniczych i inwestorskich, rejestracji znaków handlowych i przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można w formularzu rejestracyjnym powyżej.

Spotkania z Kamilą Dulską odbywają się w godzinach 8:00-10:00, a spotkania z Michałem Pękałą w godzinach 9:00-11:00. Istnieje też możliwość umówienia indywidualnego terminu po uprzednim kontakcie.

Realizacja programu konsultacji prawnych możliwa jest dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.