Deadliest Catch: Poławiacze krabów łowią na Kickstarterze

Tytuł, bazujący na licencji serialu dokumentalnego Discovery Channel (w Polsce znanego pod tytułem „Najniebezpieczniejszy zawód świata”), zadebiutuje we wczesnym dostępie już 14 listopada. Ma to być realistyczny symulator poławiaczy kraba, acz rozgrywka obejmie również nawigowanie i zarządzanie okrętem.

W międzyczasie grę można wesprzeć na Kickstarterze; krakowskie Moonlit chce na nim zebrać 15 tys. dolarów kanadyjskich (gdy piszę te słowa udało się zgromadzić trzecią część tej kwoty). Jeżeli zbiórka zakończy się sukcesem, zespół planuje wprowadzić system zarządzania załogą (na ten moment gracz musi wykonywać wszystkie czynności samodzielnie – od stawiania żagli, przez naprawy, po przygotowywanie zbiorników na kraby). Dodatkowe środki mają zostać przeznaczone na multiplayer.

W pracach nad projektem wykorzystujemy również doświadczenie zdobyte przy tworzeniu i wydaniu gry o zbliżonej tematyce – Ultimate Fishing Simulator. Co warte podkreślenia, to obecnie najlepiej oceniana gra wędkarska w historii platformy Steam.

– zachwala Mateusz Zawadzki, prezes Ultimate Games.

Projekt można wesprzeć pieniędzmi pod tym adresem, więcej przeczytacie o nim na jego steamowej karcie katalogowej.

https://www.kickstarter.com/projects/playway/deadliest-catch-the-game