Roadwarden: Tekstowe RPG niemal gotowe!

Ekipa Moral Anxiety Studio szykuje intrygujący powrót do przeszłości. 

Autorzy i autorki chwalą się przyobleczeniem mechanizmów rodem z RPG-ów i visual novelek w izometryczny pixel art. Zawitamy do (deklaratywnie) ponurego świata fantasy, by wcielić się w tytułowego strażnika drogi. Do naszych obowiązków ma należeć pilnowanie bezpieczeństwa podróżnych na trakcie, ochrona kupców i odpieranie ataków na osady. Protagonista (wojownik, mag lub uczony) będzie działać z inspiracji potężnej gildii kupieckiej, która liczy na poszerzenie wpływów w regionie. Scenariusz pozwoli nam także na realizację prywatnych celów, ale jakich – tego (na razie) nie wiemy.

Poza czytaniem kolejnych plansz tekstu, przyjdzie nam rozwiązywać łamigłówki, podejmować wybory moralne, zdobywać umiejętności i robić użytek z mechanizmów przetrwania.

Produkcja ma zadebiutować jeszcze we wrześniu – pochwalili się na swoich social mediach twórcy. Z jej odświeżonym demem możecie się zapoznać już, teraz natychmiast; wystarczy wejść na steamową kartę katalogową projektu.

Dodajmy, że Polska ma bogatą tradycję łączenia klasyki rolplejów z powieściami wizualnymi. Dowodem nie jedna, ale aż dwie części Vampire: The Masquarade od Draw Distance, Komornik: Nieskruszony czy Werewolf: The Apocalpyse – Heart of the Forest.