Przegląd tygodnia (25-31 lipca)

Polacy zapowiedzieli visual novelę o losie uchodźców, cyberpunkową szacho-przygodówko-strategię, „renowator” statków oraz F2P łączące MOBĘ i bijatykę.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. A jeżeli nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier:

80’s Overdrive (Xbox One)
Fire Commander (PC)
Solitaire Master VS (Switch)
Yacht Mechanic Simulator (PC)

Nadchodzące premiery:

Hard West 2 (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Ticket to Europe (PC)

Ekipa Act Zero pracuje nad visual novelą opowiadającą o losie uchodźców, starających się dostać do wybrzeży Europy. Premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2023 roku. Równolegle zespół tworzy grę planszową oraz komiks.

Chess Corp (PC)

Hodu Games chce stworzyć tytuł od graczy dla gracz. W tym celu ekipa połączy szachy, przygodówkę i strategię, a wszystko to w cyberpunkowym szafażu. Premiera, cytując steamową kartę katalogową, nastąpi „1. e4 c6”.

Bloody Efforts (PC)

Z połączenia MOBY i bijatyki powstanie produkcja studia Flatmates, mająca nas skusić szerokimi opcjami personalizacji postaci. Twórcy wydadzą ją 16 września jako free-to-play.

Pimp My Cruise – Symulator Morskiego Biznesu (PC)

Porażka wydanego ostatnio Yacht Mechanic Simulatora (recenzje na Steamie są „w większości negatywne”, zainteresowanie na SteamDB nie zachwyca) nie odstraszyła spółek od tematyki morskiej. Dowodu? A juści! Nieznane szerzej Team Pimp zapowiedziało właśnie grę o wszystko mówiącym tytule „Pimp My Cruise – Symulator Morskiego Biznesu”. Teaser zdradza, że będzie ona łączyć renowację starych jednostek z urządzaniem wnętrz. Tytuł ma się ukazać… kiedyś.

Niezatytułowana „sieciowa gra akcji” (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)

Dark Passenger tworzy „sieciową grę akcji” opartą na Unreal Engine 5, która ma podbić rynek PC i najmocniejszych konsol. Szczegóły na temat rozgrywki są – na ten moment – dość nieliczne, ale fani klimatów feudalnej Japonii powinni się produkcją zainteresować.

Giants Uprising (VR)

Wydana w ubiegłym roku (w steamowym wczesnym dostępie) przygodowa gra akcji Giants Uprising trafi także na gogle rzeczywistości wirtualnej. Być może pomoże to w zwiększeniu rentowności projektu, który – przypomnijmy – furory bynajmniej nie zrobił.

Varsav Game Studios prototypuje właśnie wersje na Meta Quest 2 i/lub Pico Neo 2/3, a my czekamy na zapowiedziane dawno temu wydania na PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Powiązane gry: