Retrovibe zapowiada Project Warlock II i Janosika 2

Michał Kiciński (współzałożyciel CD Projektu) oraz Michał Affelski i Krzysztof Papliński (gaming company) zajmą się „nowymi grami w stylu retro”.

Wydawnictwo, którego powstanie panowie właśnie ogłosili, wkracza na rynek z przytupem! Na przełomie 2021 i 2022 r. wyda ono aż pięć bardzo różnych tytułów, które jednak łączy pewien wspólny pierwiastek. O charakterze projektów zgrabnie opowiedział Michał Kiciński.

„Jako nastolatek wychowałem się na grach retro i nadal bardzo je lubię. Znamy się z Michałem i Krzyśkiem od lat i podoba mi się ich podejście do pracy. Razem zamierzamy zająć się mniejszymi projektami, które tworzone są z miłości do gier i prawdziwej pasji. Zdecydowanie podzielam takie podejście. Jeżeli ktoś szuka wsparcia we wprowadzeniu swojej gry na rynek to zapraszam do współpracy z Retrovibe. Będzie ona prowadzona w atmosferze otwartości i fair play”.

Bodaj najgłośniej wybrzmiała deklaracja, że Project Warlock, boomer shooter czerpiący z Dooma, Hexena i Wolfensteina, doczeka się sequela. Buckshot Software za wiele o grze nie opowiedziało, acz twórcy obiecują, że zaplanowany na 13 czerwca PC Gaming Show rozwiąże im języki.  W ogłoszeniu czytamy jedynie, iż…

„Uczniowie Czarnoksiężnika muszą zbadać demoniczną inwazję, która wstrząsnęła posadami ich świata. Strzelaj, spopielaj i wysadzaj demoniczne hordy, które staną na twojej drodze na rozległych poziomach. Ulepszona grafika, sprawdzona i satysfakcjonująca mechanika strzelania i bezlitosny rytm pulsującej ścieżki dźwiękowej”.

Dodajmy, że pod skrzydła wydawcy trafiła także część pierwsza.

Być może pamiętacie, że na PolskimGamedevie rozpisywaliśmy się o Janosiku, darmowej metroidvanii, która całkiem nam się zresztą spodobała. Jak się okazuje: otrzyma ona kontynuację.

W Janosiku 2 karpackiemu zbójowi mają towarzyszyć sprzymierzeńcy – wampir i wilkołak. Każdy z protagonistów będzie dysponował unikalnymi umiejętnościami.

„Janosik i Retrovibe pasują do siebie doskonale – jak oscypek do żurawiny”.

– komplementuje wydawcę Marcin Onysko (Onix Games).

Retrovibe zajmie się także wydaniem pixelartowej metroidvanii B.I.O.T.A., która cofnie nas do czasów 8-bitowców. Jako komandosi jednostki Gemini II zbadamy, co wydarzyło się w kolonii górniczej, z której pracownikami urwał się kontakt. Więcej o tytule dowiecie się z jego steamowej karty katalogowej.

Do oferty wydawnictwa trafił także Shardpunk: Verminfall, a więc miks XCOM-a, Darkest Dungeon i Warhammera, o którym szerzej rozpisywaliśmy się w tym newsie i którego demo czeka na Steamie.

Pojawi się tam także The Looter, który pozwoli nam się wyprawić do Tortury, gigantycznego lasu pełnego mutantów.

„Przemierzając dzikie ostępy Tortury, bohater zostaje zaatakowany i poważnie poturbowany przez dziwne stworzenie. Nie daje oznak życia, więc towarzysze uznają go za martwego i ruszają dalej bez niego. Po pewnym czasie budzi się – w pełni zdrowy, ale zupełnie sam. Nie mając innego wyboru, decyduje się samotnie kontynuować podróż do Klasztoru w nadziei na odnalezienie reszty drużyny. Przeprawa przez las, spotkania z potencjalnie niebezpiecznymi nieznajomymi, zbieranie łupów i walka z bezlitosnymi stworami wplątują go w wydarzenia, w wyniku których pozna tragiczną historię Tortury i wielkiego zła czającego się w cieniu”.

Więcej o Retrovibe dowiecie się z uruchomionej właśnie oficjalnej strony wydawnictwa. Ojcowie założyciele zdradzili, że „ich naturalnym sojusznikiem” jest GOG, a „współpraca pomiędzy oboma podmiotami wykracza poza wydawanie gier”. Szczegóły mamy poznać już wkrótce.

By dodatkowo przybliżyć nową inicjatywę, Retrovibe ruszyło z cyklem „Live Dev”, w którym twórcy gier będą na żywo pokazywać, jak powstawanie ich tytułów wygląda od kuchni. Zobaczymy projektowanie postaci, poziomów czy pixel-artowej grafiki.

Spotkania odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku o 19 polskiego czasu – i każdego dnia zobaczymy w akcji inny tytuł. W poniedziałki na warsztat trafi Shardpunk: Verminfall, we wtorki (a więc i dziś) przyjrzymy się Janosikowi 2, środy należeć będą do The Lootera, w czwartki przyjrzymy się Project Warlock 2, a tydzień zamykać będzie B.I.O.T.A. Pierwszy epizod rusza lada moment na Twitchu.