Ranking GSD: Świetna sprzedaż Wiedźmina 3 na Switchu

Cztery lata po debiucie na PC, PlayStation 4 i Xboksa One, Wiedźmin 3: Dziki Gon wraca na listy sprzedaży. Za sprawą wersji na Switcha.

Największy hit studia CD Projekt RED 15 października zadebiutował na konsoli Nintendo i dostępny jest zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. A jak wygląda jego sprzedaż? Częściowe dane daje zestawienie GSD, które obejmuje wybrane firmy i część krajów na terenie Europy, Azji, Środkowego Wschodu i Afryki. Przygody Geralta z Rivii awansowały na 6, wyprzedzając wiele uznanych tytułów. Jest to ściśle związane z premierą Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switcha.

Zestawienie GSD:

  1. FIFA 20
  2. Plants vs Zombies: Battle for Neighborville
  3. Grand Theft Auto V
  4. Ring Fit Adventure
  5. Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint
  6. Wiedźmin 3: Dziki Gon
  7. Mario Kart 8: Deluxe
  8. The Legend of Zelda: Link’s Awakening
  9. Red Dead Redemption 2
  10. Total War: Warhammer II

Zestawienie GSD jest jednak mocno ograniczone. W przypadku Wiedźmina 3: Dziki Gon obejmuje tylko dane ze sprzedaży wersji pudełkowej, gdyż Nintendo nie dzieli się liczbami związanymi z wersjami cyfrowymi. Twórcy rankingu nie posiadają danych sprzedażowych od wszystkich wydawców z branży, ale na szczęście mają większość liczących się graczy. Podobnie ma się z liczbami związanymi z wersjami cyfrowymi czy pudełkowymi, bo obejmują tylko małą część krajów – brakuje np. Ameryki, w tym oczywiście USA. Mimo wszystko daje to ogólne pojęcie o popularności wybranych gier.