QubicGames tworzy kolejne porty. Na Switcha trafi m.in. The Hong Kong Massacre

Ekspansja polskiej spółki na rynek konsolowy trwa, choć tym razem nie ogranicza się tylko do Nintendo Switcha.

QubicGames poinformowało o zawarciu szeregu umów na wykonanie portów i wydanie kolejnych gier. Na konsole pod skrzydłami polskiej spółki trafią: Splatter – Zombiecalypse Now, Eufloria HD i The Hong Kong Massacre.

Splatter – Zombiecalypse Now jest survivalowa gra akcji typu top-down shooter z zombie w roli głównej. Stworzyło ją niemieckie studio Dreamworlds Development, a premierę na PC produkcja miała w 2014 roku. Na Steamie zebrała bardzo dobre recenzje – 89% z 1900 opinii jest pozytywnych. QubicGames wykona port i wyda grę na Switchu.

Drugą produkcją jest Eufloria HD, relaksacyjna i oryginalna gra strategiczna. Odpowiada za nią brytyjskie studio Omni Systems, które wydało ją na platformach mobilnych, a w roku 2014 na PC. Także i tu recenzje graczy są bardzo pozytywne – 92% z 328 opinii. Trafiła także na PlayStation 3 i Vitę. Tę produkcję QubicGames przeniesie na trzy kolejne konsole – PlayStation 4, Switcha i Xboksa One.

Ostatnim zapowiedzianym portem jest kolejna strzelanina typu top-down – The Hong Kong Massacre, szwedzkiego studia Vreski. Jest to najnowsza gra w tym zestawieniu, bo s styczniu 2019 roku trafiła na PC i PlayStation 4. Także tu recenzje graczy są w większości pozytywne. QubicGames wykona port i wyda tę grę na Switchu.

Jak informuje spółka, zgodnie z licencjami deweloperzy otrzymają wynagrodzenie w postaci procentu od przychodów ze sprzedaży gier.