„PSX Extreme” oskarżone o body shaming. Redakcja (elegancko!) przeprasza

Przeprosiny nie są wcale łatwą sztuką. Tym bardziej warto pogratulować zespołowi „Szmatławca”.

Do kiosków i salonów z prasą trafiło dziś najnowsze (287!) wydanie „PSX Extreme”. Największą uwagę zwróciła nie rozmowa z twórcami Dying Lighta 2, tekst o wojnie Apple z Epic Games, czy nostalgiczne artykuły o cyklu Metroid i herosach ery BHS, ale… komiks. Kontrowersyjny pasek trendował dziś zarówno na Twitterze, jak i na Facebooku.

Nie jest to pierwsza z wpadek magazynu, któremu w ostatnich miesiącach zdarzyło się opublikować treści zaprzeczające pandemii czy artykuł bagatelizujący ryzykowne spożycie alkoholu. Tym bardziej cieszy, że redakcja błyskawicznie posypała głowy popiołem. I że zamiast zdecydować się na tzw. non apology, zespół opublikował w mediach społecznościowych szczere przeprosiny, obiecując poprawę.

Błąd to codzienność zarówno polskiego gamedevu, jak i pracy dziennikarskiej. Może być on jednak niesamowitym kapitałem na przyszłość, bo przecież najlepiej najlepiej uczymy się właśnie na omyłkach (choć zarazem trudno się do nich przyznać). Właśnie dlatego składamy zaprzyjaźnionej redakcji szczere gratulacje.

Korzystając z okazji polecamy zaś nasz wywiad z Rogerem Żochowskim, redaktorem naczelnym czasopisma.