Przegląd tygodnia (9-15 maja)

Wracamy do dżungli (i do komunistycznej Polski), lecimy w kosmos (i na wykopaliska).

Wśród premier aż cztery z pięciu gier to konsolowe porty. Ciut (ale tylko ciut) mniej konwersji znajdziemy natomiast wśród zapowiedzi. Green Hell VR pojawi się także na goglach PlayStation, a symulator paleontologa Dinosaur Fossil Hunter zmierza w kierunku konsol. Do tego dochodzą sympatyczna platformówka 2,5D Space Tail: Every Journey Leads Home oraz retroshooter Gaz osadzony w jakby znajomych realiach…

Najbliższe debiuty znajdziecie w naszym kalendarzu.

Premiery polskich gier:

Achilles: Legends Untold (PC – wczesny dostęp)
Best Month Ever! (PlayStation 4)
Horror Bar VR (PlayStation VR)
This War of Mine: Final Cut (PlayStation 5, Xbox Series X|S)
Top Speed 2: Drag Rivals & Nitro Racing (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Green Hell VR (PlayStation VR)

Sprzedaż Green Hella nie zwalnia, nie dziwi więc port na kolejną platformę. Jak poinformowało Creepy Jar, tylko w pierwszym kwartale tego roku sprzedało się ponad 300 tysięcy kopii, w sumie zaś zbyt amazońskiego survivalu przekroczył 3 mln egzemplarzy. Dostępną już wersję VR opracowało Incuvo, które zajmie się także jej konwersją. Premiery możemy się spodziewać w 2023 roku.

Space Tail: Every Journey Leads Home (PC, PS4, Switch. Xbox)

Koprodukcja Longterm Games z Enjoy Studio to platformówka 2,5D, w której wcielamy się w pieska wysłanego na podbój kosmosu. Jesienią trafi ona na pecety i Switcha, a nieco później ograją ją właściciele konsol Sony i Microsoftu.

Gaz (PC)

Samurai Outcast pracuje nad retroshooterem osadzonym w postkomunistycznej Polsce. „Brudny” klimat i inspiracja klasykami typu Doom czy Duke Nukem wręcz wylewa się z ekranu! Data debiutu gry nie jest (jeszcze) znana.


Dinosaur Fossil Hunter (konsole PlayStation i Xbox)

Symulator paleontologa od Pyramid Games ukazał się całkiem niedawno, ale jego twórcy nie zasypiają gruszek w popiele. Studio zapowiedziało porty na konsole PlayStation i Xbox. Kiedy się one ukażą? Nie wiadomo.

Powiązane gry: