Przegląd tygodnia (8 – 14 listopada)

Superbohaterowie mocują się z Disneyem, Persowie budują imperium, zombie atakują!

Najważniejszym wydarzeniem dla boomerów była w minionym tygodniu premiera klasyka Galador: Książę i Tchórz na GOG-u oraz przecena 200 polskich gier. Wśród zapowiedzi znajdziemy natomiast port hitu czeskiego studia, strategię o herosach, kolejny city builder i apokalipsę leniwych zombie.

Jeśli zaś chodzi o debiutujące rodzime tytuły, polecam zerknąć w nasz kalendarz premier.

Premiery polskich gier:

Alchemist Simulator (Xbox One)
House Builder (PC)
Punk Wars (PC)
SAD RPG: A Social Anxiety Role Playing Game (PC)
Ship Graveyard Simulator (PC)
Slice of Sea (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Chuchel (Switch)

Czeskie Amanita Design to doskonały przykład trzymania się własnego stylu i pielęgnowania niezależności. Jedną z gier w ich portfolio jest minimalistyczna, kolorowa przygodówka Chuchel… I tak się złożyło, że jej portem na Switcha zajmie się rodzime RedDeer.games.

Superheroes Academy (PC)

Zapowiedź nowej gry Strategy Forge przeszła trochę bez echa, choć pierwsza prezentacja odbyła się na targach PGA. Zwróciliśmy jednak na nią uwagę, bo teoretycznie twórcy mogą mieć problem z Disney’em i ewentualnym pozwem.

Persian Empire Builder (PC)

Skoro będziemy budować potęgę m.in. Egiptu, Grecji, Chin i Rzymu, najwyższy czas na kolejną: imperium perskie. Portfolio PlayWay’a wzbogaci się wkrótce o kolejnego city builera, w którym będziemy wznosić miasta, rozwijać je, budować wojskową siłę i uskuteczniać podboje.

Dodajmy, że po stworzeniu i wydaniu w czerwcu Car Mechanic Simulatora VR, studio GameFormatic ma pełne ręce roboty. Aktualnie pracuje ono nad aż sześcioma projektami – Car Detailing Simulator, Offroad Mechanic Simulator, Train Yard Builder, Uboat VR, Tank Mechanic Simulator VR i wspomnianym Persian Empire Builder.

Zombie Hell: Infected City (PC)

Apokalipsa zombie gwarantuje zainteresowanie wielu graczy, ale wszystko zależy od pomysłu na nią. W Zombie Hell: Infected City wcielamy się w głowę rodziny, która musi chronić najbliższych, zdobywać jedzenie, leki, wyposażenie i przede wszystkim broń… W sumie nie wiem po co, bo patrząc na trailer, jest to apokalipsa zombie wyjątkowo leniwych, a strzelanie do nich zakrawa na marnotrawstwo amunicji.

Ponadto możemy liczyć na naprawę i fortyfikowanie domu, zawieranie sojuszy, niesienie pomocy potrzebującym oraz rozjeżdżanie nieumarłych podczas samochodowych szaleństw. Gra jest debiutem studia Infected Ants, a jej data premiery nie jest znana.

Powiązane gry: