Chuchel trafi na Switcha dzięki polskiemu studiu

Amanita Design zna chyba każdy miłośnik indyków (a przynajmniej powinien), więc współpraca z nimi to spore wyróżnienie dla ekipy RedDeer.games.

Czesi mają na koncie wiele docenianych gier, że wymienię choćby oryginalną serię Samorost, sprzedanego w ponad 4 milionach kopii point’n’clicka Machinarium, czy wydany dość niedawno, uroczo psychodeliczny horror Happy Game. Co ciekawe: Tomas Dvorak (Floex), który od lat współpracuje z zespołem, stworzył też oprawę dźwiękową do świetnej polskiej Papetury, która zdobyła w tym roku nagrody Pixel Awards EuropeCEEGA (także Chuchel ma na koncie statuetkę Central & Eastern European Game Awards).

W skrócie: Czesi są znani z ciekawych i oryginalnych gier.

RedDeer.games nawiązało z nimi współpracę, dzięki czemu na Nintendo Switcha trafi wspomniany Chuchel (nie pytajcie mnie jak to się wymawia), który na pecetach debiutował w 2018. Rodzimi twórcy mają zresztą w portowaniu spore doświadczenie, choć w ich portfolio znajdziemy także produkcje własne, m.in. Cyber Protocol, Brawl Chess i AAA Clock (musicie to zobaczyć!). Mało Wam to mówi? No to może rzućcie okiem na dwie produkcje z „Kajkiem i Kokoszem”, nad jakimi aktualnie pracują?

Bohaterem Chuchela jest futrzasty stwór, który wyrusza na wyprawę po przedziwnej krainie, by zdobyć upragnioną przez siebie wisienkę. Podczas przygody możemy liczyć na masę humoru, oszczędną grafikę oraz mnóstwo kolorów i słodyczy.

Konwersja na Nintendo Switcha trafi do nas w 2022 roku… a jak ktoś nie chce czekać, to jest ona dostępna na pecetach oraz mobilnych systemach Android i iOS. Polecam.