Przegląd tygodnia (8-14 kwietnia)

W tym tygodniu premier i zapowiedzi trochę mniej. Z nowych tytułów mamy izometryczną grę taktyczną oraz port 7-letniej produkcji.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (8-14.04):

Bakery Simulator (Switch)
House Flipper 2 (PlayStation 5, Xbox Series X/S)
Infection Free Zone (wczesny dostęp PC)
Laysara: Summit Kingdom (wczesny dostęp PC)
Mixture (PlayStation VR2, Steam VR)
Oxytone (Switch)
Yet Another Fantasy Title (YAFT) (PC)

Nadchodzące premiery (15-21.04):

Survival Nation: Lost Horizon (wczesny dostęp PC)
Tales of Anturia: Hejstos (wczesny dostęp PC)

Zapowiedzi polskich gier:

63 Days (PC, PlayStation 4 i 5, Xbox One i Series X/S)

Gliwickie studio Destructive Creations zaprezentowało kolejną – po War Mongrels – izometryczną grę taktyczną. Najnowsza produkcja opowiada o braterstwie i walce o odzyskanie niepodległości wbrew przeważającym przeciwnościom losu w okupowanej Warszawie w 1944 roku. Tytuł korzysta ze sprawdzonych już mechanik, więc jeśli graliście w War Mongels, to wiecie czego się spodziewać. Premiera już w tym roku.

Giant Machines 2017 (PlayStation 4, Xbox One)

Dość zaskakujące ogłoszenie, bo na konsole ma trafić port… 7-letniej gry. W tym całkiem dobrze ocenianym symulatorze gracze przejmują kontrolę nad siedmioma największymi maszynami przemysłowymi na świecie. I ruszają do zabawy. Port przygotują twórcy oryginału Code Horizon, a wydawcą będzie Ultimate Games. Komunikat podaje, że gra trafi na konsole Xbox One, Xbox Series X/S oraz PlayStation 4 i 5, ale nie ma informacji, czy wersje na mocniejsze sprzęty będą lepiej wykonane itp. Daty premiery nie podano.

Powiązane gry: