Tokyo Game Show 2024 czeka na zgłoszenia do konkursu Selected Indie 80!

Tokyo Game Show przypomina, że zostało tylko kilkanaście dni do końca okresu zgłoszeń na stoiska w pełni opłacone przez sponsorów w sekcji targów Selected Indie 80, przygotowaną z myślą o deweloperach gier indie! 

TGS to jedne z największych targów growych w Azji, mające miejsce co roku w Makuhari Messe w japońskim mieście Chiba, 40 minut kolejką od centrum Tokyo, jeżeli oczywiście wybierzecie właściwe centrum Tokyo. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 26 — 29 września 2024r. Wystawienie swojego projektu na wydarzeniu tego poziomu jest świetną okazją na promocję dla deweloperów, a zwłaszcza twórców gier niezależnych. Chcielibyśmy zatem zachęcić Was do zapoznania się z formularzem zgłoszeniowym do plebiscytu oraz być może wzięcia udziału w targach.

Jednocześnie to samo zgłoszenie otwiera również możliwość wzięcia udziału w konkursie Sense of Wonder Night 2024, do którego zakwalifikowanych zostanie ośmiu finalistów spośród starannie wyselekcjonowanych wystawców Selected Indie 80.

Zestaw opcji dla wybranych studiów deweloperskich składa się między innymi z opłaconego z góry stoiska wystawowego, komputera PC z monitorem, urządzenia do specjalistycznego tłumaczenia wspartego sztuczną inteligencją oraz pięciu wejściówek rangi wystawców. Jednym z wymagań organizatorów jest obowiązek obecności na wszystkich czterech dniach wydarzenia. Warto powalczyć o udział w Selected Indie 80, ponieważ oprócz fizycznego udziału finaliści będą również wymienieni na oficjalnych stronach programowych, na oficjalnym streamie na platformie YouTube oraz w specjalnej zakładce TGS2024 na platformie Steam!

Celem organizatorów przedsięwzięcia Selected Indie 80 jest “promocja gier kreatywnych i eksperymentalnych, takich, które nie mogą zostać nazwane konwencjonalnymi lub tradycyjnymi.” Chcą stworzyć nowe możliwości dla deweloperów zajmujących się takimi właśnie projektami, dlatego wydarzenie nie będzie jedynie okazją do rozpowszechnienia swojej gry, a także do nawiązania nowych kontaktów biznesowych w specjalnie wyznaczonych do tego strefach.

W poprzednich edycjach tego konkursu polskie gry i zgłoszenia były zazwyczaj bardzo dobrze oceniane przez Jury, w rekordowych latach kwalifikowały się nawet cztery nasze tytuły. To prawdopodobnie najlepsza opcja udziału w TGS dlatego bardzo polecamy ją Waszej uwadze.

Formularz zgłoszeniowy wraz z dokładnymi wytycznymi dostępny jest pod tym adresem. Rekrutacja zakończy się 30 kwietnia o godzinie 10:00 (o godzinie 17:00 czasu japońskiego).