Przegląd tygodnia (1-7 kwietnia)

Jak co tydzień: sporo premier i kilka zapowiedzi. Wśród zaprezentowanych po raz pierwszy tytułów mamy bilard-horror, remaster symulatora wędkowania i kolejny symulator według sprawdzonego schematu.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (1-7.04):

Alchemist: The Potion Monger (PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S)
Monsters Domain (PC)
Planetiles (PC)
Which Country Is Larger? (PC)

Nadchodzące premiery (8-14.04):

Bakery Simulator (Switch)
House Flipper 2 (PlayStation 5, Xbox Series X/S)
Infection Free Zone (wczesny dostęp PC)
Laysara: Summit Kingdom (wczesny dostęp PC)
Mixture (PlayStation VR2, Steam VR)
Oxytone (Switch)
Yet Another Fantasy Title (YAFT) (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Pool of Madness (PC, Steam VR)

Studio Bit Golem na dobre porzuciło symulatory wędkowania i teraz łowi graczy na opowieści inspirowane H.P. Lovecraftem. Za to ich najnowsza zapowiedź, może zaskoczyć każdego. „Lovecraftowski bilard w stylu retro z elementami roguelite’a”. Brzmi intrygująco. Tytuł wyjdzie we wczesnym dostępie jeszcze w tym roku. Studio pracuje równocześnie nad pięcioma tytułami, z czego trzy trafią do graczy jeszcze w tym roku.

Emerald Caravan (PC)

Ekipa Space Fox Games ogłosiło wielogatunkową hybrydę. Jest zarządzanie sklepem, podróżowanie, poznawanie nowych przyjaciół, walka i zwiedzanie starożytnych ruin. Tami miks time management, rogue-lite i RPG. Premiera w ostatnim kwartale tego roku.

Ultimate Fishing: Remastered (PC)

Ultimate Games ogłosiło remastera swojego największego hitu jakiś czas temu. Było o nim cicho aż w końcu zobaczyliśmy jak prezentuje się produkcja studiów Pancake Games, 3T Labs i Bit Golem. Premiera uładnionej wersji symulatora wędkowania jeszcze w tym roku.

Police Station Simulator (PC)

Kolejna gra z serii symulatorów: posprzątaj, wyremontuj i prowadź działalność. Tym razem posterunek policji. Studio Ragged Games odpowiada za grę Bum Simulator, więc wiecie czego się spodziewać. Daty premiery nie ma.

Powiązane gry: