Przegląd tygodnia (4 – 10 października)

Polscy twórcy rozbijają się po świecie, a zapowiadać to nie ma komu!

Część rodzimych devów wybrała się do Londynu na EGX, inni odbierali nagrody Pixel Awards Europe w Warszawie, kolejni szykują się zapewne na targi PGA i Game Industry Conference w Poznaniu.

W tym tygodniu wczytywaliśmy się w raptem jedną nową zapowiedź. Druga dodajemy do podsumowania trochę na siłę – o tym, że Soyuz Constructors powstaje, wiadomo przecież od jakiegoś czasu, warto więc odnotować, że cisza w temacie dobiegła końca, a autorzy pokazali pierwsze materiały.

Premier też jakby trochę mniej, choć są wśród nich mocne tytuły. Choćby mocno kontrowersyjny Succubus (z sukcesem walczący o uwagę bardzo, bardzo dorosłych), pachnący wczesną Zeldą The Lightbringer oraz niezależny Rocket Jump. Wszystkie debiuty możecie oczywiście obserwować w naszym przepastnym kalendarzu.

Premiery polskich gier:

Rocket Jump (PC)
Succubus (PC)
The Lightbringer (PC, Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Jousting VR (VR)

Kolejny tytuł o turniejach rycerskich. Zwycięzca zawodów organizowanych przez VRAAR zdobędzie sławę, bogactwo i rękę siostrzenicy króla. Zabawa kręci się wokół walki na kopie, rozwijania postaci i ulepszania ekwipunku, twórcy przygotowują także tryby wyzwań oraz  PvP. Premiera powinna nastąpić w drugim kwartale 2022 r (na HTC Vive, Oculus Rifcie, Oculus Rift DK2, Oculus Quest i Valve Index).

Soyuz Constructors (PC)

Studio Pyramid Games pracuje nad symulatorem budowy sowieckich rakiet i statków. Na szczęście twórcy mają doświadczenie w tej tematyce, do tego kilka tytułów już wydali, więc można zakładać, że dowiozą i tę produkcję. Więcej informacji znajdziecie w naszym newsie.

Powiązane gry: