Zombie Driver sprzedał się znakomicie

Exor Studios rozjeżdża zombie już od 12 lat… i wcale nie zwalnia tempa!

Samochodowa zręcznościówka, w której rozjeżdżamy żywe trupy – to się nie mogło nie udać! I faktycznie, tytuł może pochwalić się milionem sprzedanych kopii. Dla szczecińskiego zespołu był to zresztą kamień milowy, dobra sprzedaż Zombie Drivera pozwoliła mu tworzyć w całkowitej niezależności, zapewniając finansowanie na długie lata.

Nie dziwi więc, że kilkunastoosobowa ekipa sukcesywnie przenosiła Zombie Drivera na kolejne platformy. Dziś jest on dostępny – w różnych wersjach – na 10 sprzętach, w tym na trzech generacjach konsol Sony i Microsoftu, Switchu, Androidzie czy Ouyi. Dodajmy, że pudełkowe wydanie trafiło do sklepów w aż 58 krajach.

Reszta jest historią. W 2019 szczecinianie stworzyli miks strzelaniny i gry typu tower defense – X-Morph: Defense. Najnowsza produkcja Exor Studios to natomiast eklektyczny miks city buildera, survivalu i action RPG-a, a więc The Riftbreaker, którego premiera na pecetach, PlayStation 5 i Xboksie Series X|S nastąpi już 14 października. Jeśli wahacie się z zakupem – polecamy sprawdzić bezpłatny prolog (dostępny na wszystkich współczesnych platformach).

Po tylu latach Zombie Drivera ogrywają już tylko oddani fani, choć warto odnotować, że rekord grających równocześnie na Steamie (1003 osoby) został ustanowiony w grudniu 2019 roku.

Szczególnie zainteresowanych odsyłam do poniższego materiału, który w ciekawy sposób prezentuje postępy prac nad produkcją.