Przegląd tygodnia (4-10 marca)

Dwa tytuły na znanych – zwłaszcza w Polsce – IP, niezależny rogalik i kolejny symulator – tyle jeśli chodzi o zapowiedzi. W premierach jak zawsze na bogato.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (4-10.03):

Bang-On Balls: Chronicles (PlayStation 5, Xbox Series X|S)
Disco Simulator (PC)
Hairdresser Simulator (PC)
Monuments Renovator (PC)
Quilts and Cats of Calico (PC)
ServiceIT: You can do IT (wczesny dostęp PC)
Taxi Life: A City Driving Simulator (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)
The Thaumaturge (PC)
Winter Survival (wczesny dostęp PC)

Nadchodzące premiery (11-17.03):

Bakery Simulator (PlayStation 4)
Chinese Empire (PC)
Hotel Renovator (PlayStation 5, Xbox Series X/S)
The Order of the Snake Scale (PC)
Unables (PlayStation 4, PlayStation 5, Switch, Xbox One, Xbox Series X/S)

Zapowiedzi polskich gier:

Thorgal (PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S)

Studio Mighty Koi zaskoczyło wszystkich i zapowiedziało RPG akcji na podstawie popularnej serii komiksów Thorgal. Tytuł ma bazować na historiach znanych z papierowych zeszytów i powstaje we współpracy z rysownikiem Grzegorzem Rosińskim. Ale to nie koniec zapowiedzi od tego studia.

The Night Wanderer (PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S)

Drugim zaprezentowanym teaserem od studia Mighty Koi jest RPG akcji typu soulslike, oparty na cyklu powieści „Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza. Tak jak w przypadku Thorgala, nie jest znana data premiery, ale najwcześniej będzie to rok 2027.

Demiurges (PC)

Twórca lub twórcy ukrywający się pod nazwą Berih, pracują nad strategiczną grą fantasy roguelike. Budowanie talii, rozwijanie miasta, ulepszanie bohaterów i turowe bitwy. Wszystko po tom by ocalić świat przed zniszczeniem. Premiera w drugim kwartale tego roku.

Chocolate Factory Simulator (PC)

Games Incubator zapowiedziało symulator fabryki czekolady. Gra prawdopodobnie chce się wybić na ubiegłorocznym sukcesie filmu „Wonka”, podobnie jak zapowiedziana niedawno przez to samo studio produkcja Candy Shop Simulator. Premiera Chocolate Factory Simulator zaplanowana jest na tej rok.

Powiązane gry: