Przegląd tygodnia (25 lutego – 3 marca)

Tak różnorodnie dawno nie było. RTS, TPP i FPP, bez żadnego symulatora, za to z grą ze znanym chyba wszystkim bohaterem. Również w premierach na bogato.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (26.02-3.03):

Builders of Greece (PC)
NodeLord (PC)
Pocket Fishing (Switch)
Robin Hood – Sherwood Builders (PC)
The Witch of Fern Island (PC)

Nadchodzące premiery (4-10.03):

Bang-On Balls: Chronicles (PlayStation 5, Xbox Series X|S)
Disco Simulator (PC)
Hairdresser Simulator (PC)
Monuments Renovator (PC)
Quilts and Cats of Calico (PC)
ServiceIT: You can do IT (wczesny dostęp PC)
Taxi Life: A City Driving Simulator (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)
The Thaumaturge (PC)
Winter Survival (wczesny dostęp PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Crown of Greed (PC)

Blum Entertainment zapowiedziało grę w słowiańskich klimatach. Jak sami zapowiadają, jest to RTS z rozwiązaniami opartymi na zarządzaniu pośrednim. Wcielamy się w dziedzica Rodovii, który będzie rządził królestwem i ma poprowadzić swój lud do chwały. Data premiery: 2025.

Sancticide (PC)

Wspólna produkcja Red Square Games i Sylen Studio to gra akcji w widoku trzecioosobowym, z elementami rogue-lite. Będzie to opowieść osadzona w świecie biblijnej Apokalipsy, gdzie poznamy historię Ezekiela – świeżego rekruta Korpusu Komorników, który wyrusza na swoją najważniejszą misję, w której śmierć to nie koniec. Data premiery nie została ogłoszona.

Van Helsing: The Lightmaker (PC)

Studio MoonMates, będące częścią zespołu MeanAstronaut, bierze się za grę FPP na znanej licencji. Wcielimy się w niej w rolę legendarnego łowcy potworów profesora Abrahama Van Helsinga. Bohater walczyć będzie z mitycznymi wampirami i wilkołakami by ocalić steampunkową krainę Dawnlight. Data premiery nie została ogłoszona.

Powiązane gry: