Przegląd tygodnia (31 października – 6 listopada)

Udamy się w świat snów, powalczymy z dinozaurami oraz poprowadzimy farmę i schronisko.

Fani przeglądarkowej trylogii Deep Sleep po 8 latach oczekiwania dostaną kolejną jej odsłonę, jest też coś dla miłośników lat 90. i serii Dino Crisis. Swoje gry otrzymają rolnicy i miłośnicy zwierząt… A to nadal nie wszystko.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (31.10-6.11):

AAA Clock 2 (Switch)
Against the Storm (wczesny dostęp PC)
Sector Sweep (wczesny dostęp PC)
Space Tail: Every Journey Leads Home (PC, Switch)
Weedcraft Inc (Switch)

Nadchodzące premiery (7-13.11):

Astro Colony (PC)
Goat’s Tale 2 (PC)
Nadir: A Grimdark Deckbuilder (PC)
Pocket Mini Golf 2 (Switch)
Trash Sailors (Xbox One)
Winter Falling: Battle Tactics (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Deep Sleep: Labyrinth of the Forsaken (PC)

Kolejny pixelartowy point & click od uznanego twórcy Mateusza „scriptweldera” Sokalszczuka. Stanowi on rozwinięcie przeglądarkowej serii Deep Sleep (zakończonej – zdawałoby się – osiem lat temu, za sprawą Deepest Sleep). Tym razem wcielimy się w Amy, która zanurzy się w świat snów, by używając mocy swojego umysłu ukształtować otaczającą ją rzeczywistość i odnaleźć prawdę o jej nieżyjącym bracie. Premiera powinna nastąpić w 2023 roku.

Dino Trauma (PC)

Fani Turoka czy serii Dino Crisis (a zwłaszcza drugiej i trzeciej odsłony) – miejcie się na baczności! Phobia Interactive zapowiedziało FPS-a inspirowanego grami z lat 90., w którym gracze zmierzą się z dinozaurami i prehistorycznymi kreaturami. Jeszcze w tym roku produkcja ma się pojawić w steamowym wczesnym dostępie. Jej autorzy i autorki pracują równocześnie nad horrorem A Short Tale of Solitude.

Ancient Farm (PC)

Symulator rolnictwa w czasach starożytnych to debiut Rural Game Studio. Okres, gdy rozwijała się prymitywna technologia, a problemów było znacznie więcej niż teraz. Karczowanie, sianie, nawadnianie, zbieranie plonów, ale także chodowla bydła – to codzienność rolnika, który jest też młynarzem przetwarzającym zboża na mąkę oraz budowlańcem stawiającym budynki gospodarze. Ancient Farm nie ma daty premiery.

Animal Shelter Simulator (Xbox One)

Prowadzenie schroniska dla zwierząt to nie tylko głaskanie. To całodobowa opieka, karmienie, mycie, leczenie oraz – przede wszystkim – szukanie nowego domu. Animal Shelter w marcu tego roku trafiło na pecety… i chyba spodobało się odbiorcom, na co dowodem 85% pozytywnych recenzji na Steamie (z blisko 1200 wystawionych ogółem), ponad setka równocześnie grających dzień w dzień i rekordowy „peak” na poziomie 1750, ustanowiony w okolicach premiery. Animal Shelter Simulator ma trafić na Xboksa One już 25 listopada. Tytuł studia Games Incubator portuje ConsoleWay, a wyda Ultimate Games.

https://www.youtube.com/watch?v=Yv1jXImLANs

Everdream Valley (PlayStation 4)

Kolorowe gra o życiu na wsi trafi także na PlayStation 4. Wizyta u dziadków była zapowiadana na pecety i Switcha, promowano ją już na Tokyo Game Show, czy PAX West, ale dopiero teraz dowiedzieliśmy się, że uganianiem się za zwierzakami i doglądaniem roślin będą mogli zajmować się także posiadacze konsoli Sony. Everdream Valley miało zadebiutować w kwietniu tego roku, aktualnie zaś nie ma daty premiery.

Evil’s Den (PC)

Studio Overbuilt zapowiedziało swoją debiutancką grę, która ma być rogalikiem z proceduralnie generowanymi poziomami. Przez portal do wsi Redlovo dostają się demony, które gracz ma zwalczyć, a rzeczony portal – zamknąć. Kiedy? Nie wiadomo.

Gardenia (Switch, Xbox One)

Gra od Sleepwalking Potatoes (producent) i SimFabric (wydawca) trafi na kolejne konsole.  Gardenia pojawiła się niedawno na PlayStation 4, ale spółka nie poinformowała, ile kopii zakupili pierwsi odbiorcy. Zapowiedziała natomiast porty.

Powiązane gry: