Everdream Valley zabierze nas na wakacje do dziadków

Przez duet Varsav Game Studios & Mooneaters nabawimy się cukrzycy!

Prasówka, którą ogłoszono Everdream Valley jest tak słodziutka, że grzechem byłoby nie zacząć właśnie od niej. Gotowi?

„Czy może być coś fajniejszego niż wakacje u dziadków na wsi? Gdy słońce nieśmiało wygląda zza horyzontu, a kogut donośnie pieje kukuryku, na farmie wstaje kolejny, pracowity dzień! Od kiedy dziadkowie mianowali Cię Młodszym Farmerem, do Twoich obowiązków należy pielęgnowanie grządek, karmienie zwierząt i naturalnie – zarządzanie!”.

By zasłużyć na nowy przydomek, zajmiemy się całym szeregiem aktywności: zagonimy owce na pastwisko, damy odpór wilczemu stadu, postawimy zagrodę i poszukamy niszczących uprawy pasożytów. Duże znacznie ma też mieć właściwa tresura psa i nauczenie posłuszeństwa kota, które – jeżeli poświęcimy im dość uwagi – pomogą nam radzić sobie z domowymi obowiązkami.

W wolnych chwilach będziemy zaś uganiać się za motylami, łowić ryby i budować domek na drzewie (który następnie umeblujemy). Ponadto autorzy obiecują moc minigier, jakie rozegramy gdy protagonista pójdzie spać, możliwość pokierowania nie tylko chłopcem, ale i jego czworonogami oraz  niezwykłych enpeców (część zadań zleci nam gadający strach na wróble).

Zwiastun tych śliczności prezentujemy poniżej.

Gra nie ma jeszcze daty premiery. Po więcej informacji odsyłam na jej steamową stronę katalogową.