Nowy zwiastun, nowy sezon i pierwsze podsumowania Lords of the Fallen

Lords of the Fallen powstało z udziałem HEXWORKS, barcelońskiego studia przejętego przez CI Games. Gra osiągnęła wynik miliona sprzedanych kopii w zaledwie 10 dni. Premiera tytułu miała miejsce niedawno, 13 października 2023 roku. Wciąż świeża gra jest przez CI Games konsekwentnie rozwijana i promowana.

Pomimo znaczącego sukcesu sprzedażowego, gra spotkała się na platformie Steam z mieszanymi recenzjami. Od samego początku nie było łatwo; po oficjalnej premierze gra zgromadziła ponad czterdzieści tysięcy graczy online, ale także ponad dwa tysiące negatywnych opinii, wpadając nawet czasowo w poziom Mostly Negative. Na premierze okazało się, że wersja PC jest dość wymagająca pod względem wydajności na PC, a nawet nie lubi się z niektórymi komponentami co powodowało nawet crashe. Po aktualizacjach gra zbiera coraz więcej pozytywnych ocen, co można zauważyć zaglądając na stronę gry na Steam. Recenzje na YouTube bywały bardzo krytyczne. Natomiast na metacritic.com oberwaliśmy od początku przewagę pozytywnych recenzji. Jeśli spojrzymy na statystyki, najniżej ocenianą platformą do gry okazała się PlayStation 5 z wynikiem 71%, tuż za nią jest PC z wynikiem 75%, a najlepiej ocenianą platformą do rozgrywki jest Xbox.

Niespodzianki nie mają końca

Gracze uwielbiają połączenie ulubionego gatunku muzycznego z ich ulubionym tytułem. Tak też stało się w przypadku najnowszego zwiastuna Lords of the Fallen, który jest nasączony akcją, a intensywność podkręca kultowy utwór „Mother” zespołu Danzig. Tą strategię CI Games konsekwentnie powtarza przy LotF, wcześniejszy trailer oparty był na Fear of The Dark zespołu Iron Maiden. W najnowszym wideo możemy zobaczyć nieustraszonych Mrocznych Krzyżowców, którzy przemierzają światy żywych i umarłych, stawiając czoła demonicznym hordom Adyra.

Społeczność w komentarzach chwali decyzję twórców o nawiązaniu współpracy z heavy metalowym zespołem muzycznym.

Wiele aktualizacji i ciągły rozwój

Deweloperzy wraz z partnerami oraz społecznością gry, stale współpracują aby ulepszyć tytuł. Przeglądając ofertę na platformie Steam, można zauważyć regularne aktualizacje i poprawki. To nic dziwnego, zwłaszcza na początku drogi dla nowego tytułu, ale twórcy postanowili zaoferować jeszcze więcej. Dnia 26 października został wprowadzony „Pumpkin Patch”, czyli wydarzenie związane z Halloween. Oprócz tego, pojawi się wydarzenie, które rozwinie fabułę o kilka pobocznych wątków narracyjnych.

„Lords of The Fallen” to najdroższa produkcja w historii CI Games. Spólka szacuje, że całkowite koszty produkcji (bez opłat licencyjnych na silniki) gry wyniosą około 178 mln zł, a koszty marketingu 81,5 mln zł. Kolejną aktualizację danych sprzedażowych gry zapowiedziano na koniec listopada.

Powiązane gry: