Przegląd tygodnia (28 lutego – 6 marca)

Ukraina wciąż się broni – i tylko to ma znaczenie. Zapowiedzi polskich gier schodzą na dalszy plan.

W tych ciężkich dla Ukraińców i Ukrainek czasach mobilizują się dobrzy ludzie, którzy chcą w jakikolwiek sposób pomóc uciekającym przez wojną ludziom. Trwa branżowa zbiórka #GraczeUkrainie, swoje dołożyli też fani 11 bit studios, za darmo możecie pobrać ΔV: Rings of Saturn, bo „są o wiele lepsze sposoby na wydanie pieniędzy”. Tymczasem rosyjskie trolle atakują rodzime produkcje, m.in. Book of Demons, Cyberpunka 2077 czy Wiedźmina 3: Dziki Gon. Na szczęście Steam reaguje, już teraz ukrywając negatywne „recenzje” This War of Mine.

Premiery polskich gier:

Farm Manager 2022 (Xbox One)
Red Wings: Coloring Planes (Switch)
Shadow Warrior 3 (PC, PlayStation 4, Xbox One)

Zapowiedzi polskich gier:

Timberman VR (Steam VR)

Blisko siedem lat po premierze pierwowzoru (od ekipy Digital Melody), studio GameFormatic postanowiło przenieść Timbermana w świat wirtualnej rzeczywistości. W tzw. międzyczasie zaliczył on bodaj każdy przyczółek, łącznie ze specjalną wersją multiplayerową, gogle były więc chyba jedyną platformą, na której drwal jeszcze drewna nie rąbał.

Tytuł trafi w nieokreślonej przyszłości na urządzenia HTC Vive, Oculus Rift i Valve Index. To siódma produkcja nad którą pracuje GameFormatic; w kolejce na debiut czekają także Car Detailing Simulator, Offroad Mechanic Simulator, Persian Empire Builder, Tank Mechanic Simulator VR, Train Yard Builder oraz Uboat VR.

My Demon Wife (PC)

Sleepwalking Potatoes i SimFabric twierdzą na Steamie, że pracują nad horrorem z elementami komedii i symulatora… Czy jednak jest to produkcja, która przeniesie oba zespoły do ekstraklasy? Ocenę pozostawiamy naszym Czytelnikom.

Powiązane gry: