Epic dołącza do bojkotu Rosji, Activision Blizzard dziękuje Polakom

Wciąż czekamy na reakcję Steama.

Robi się coraz tłoczniej! Po CD Projekcie i Bloober Team, „sprzedaż nowych produktów i usług” zapowiedziały Microsoft, Electronic Arts i Activision Blizzard. Oczywiście nie oznacza to, że dotychczasowi użytkownicy Xbox Live czy gracze Call of Duty nie mają do nich dostępu… acz kto wie, czy taka „opcja atomowa” nie stanie się wkrótce rzeczywistością? Wszak Rosjanie szykują ponoć blokadę globalnego internetu.

Do peletonu dołączyło właśnie Epic Games, które „w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę” wstrzymuje zbyt oferowanych przez siebie gier, acz wciąż umożliwia swoim użytkownikom komunikowanie się ze sobą.

Wspomniane wcześniej Activision Blizzard wystosowało zaś odezwę, którą tłumaczy zaprzestanie sprzedaży na terenie Federacji Rosyjskiej. Jak czytamy:

„Przez cały miniony tydzień obserwowaliśmy wiadomości z Ukrainy i pogłębiający się tam kryzys humanitarny. Zobowiązaniem naszej firmy jest niesienie pomocy osobom dotkniętym tą przerażającą przemocą w każdy możliwy sposób.

(…)

Chcemy również pochwalić ogromny wkład naszych kolegów i koleżanek z Polski, którzy poświęcili swój czas na pomoc ukraińskim uchodźcom i innym ludziom potrzebującym. Nieustannie z nimi współpracujemy, by znaleźć sposoby dalszego wspierania takich wysiłków. Stoimy po stronie narodu ukraińskiego, o naszych dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco”.