Przegląd tygodnia (28 listopada – 4 grudnia)

Mistrzostwa świata w piłce nożnej nie sprzyjają zapowiedziom? Nie tym razem.

Roguelite Flame Keeper trafi także na konsole, Primitive przeniesie nas do epoki kamienia, miłośnicy kurczaków w panierce koniecznie muszą zobaczyć Bar Simulator, a hazardziści lubiący blockchain i wydawanie prawdziwych pieniędzy na bezwartościowe cyfrowe przedmioty, mogą zbankrutować w Shelter of Exiles.

Szokuje za to liczba premier, bo to chyba tegoroczny rekord. W minionym tygodniu na różne platformy wyszło aż 12 polskich gier, a tym dojdą do tego trzy tytuły. Słowem: jest w co grać.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (28.11-4.12):

Burnhouse Lane (PC)
Castle Renovator (Xbox One)
Front Mission 1st: Remake (Switch)
Magnus Positive Phototaxis (PC)
Moonshine Inc. (PC)
Papetura (Switch)
Prison Simulator (Xbox One)
Project Downfall (PC)
Railbound (Switch)
Ship Graveyard Simulator (Xbox One)
The Beast Inside (PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S)
Warlords: Under Siege (wczesny dostęp PC)

Nadchodzące premiery (5-11.12):

Cafe Owner Simulator (PC)
Accident (PlayStation 4, Xbox One)
Aquarist VR (Steam VR)

Zapowiedzi polskich gier:

Flame Keeper (PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Flame Keeper to gra, która w świadomości mediów i graczy zaistniała w roku 2019. Od tego czasu zmieniło się sporo. Z twórców ze studia Mind in Mess na Kautki Cave, z zapowiedzi tylko PC na także konsole oraz z nowym wydawcą – Untold Tales. W tym roguelite wcielimy się w duszka ognia Ignisa, który musi odnowić Wieczny Płomień skradziony przez siły ciemności. Będzie dużo walki, dużo płomieni i dużo powtarzania. Premiera na początku 2023 r.

Primitive (PC)

Studio Games Box teaserem zaprasza do epoki kamienia. Prehistoryczny survival ma być grą z otwartym światem, gdzie gracz będzie walczył o przetrwanie z potężnymi bestiami i wrogimi plemionami. Far Cry Primal to raczej nie będzie. Data premiery nie została zapowiedziana.

Bar Simulator (PC)

Serwowanie panierowanego kurczaka na pustyni stanu Arizona? Ekipy Creativity AR i Mobilway dadzą taką możliwość, bo zapowiedziały kolejny polski symulator. Tym razem chodzi o prowadzenie restauracji. Od opracowywania receptur, przygotowania, dbanie o sprawną obsługę, po zajmowanie się rachunkami i reklamą. Data premiery to najpopularniejszy termin na Steamie: wkrótce.

Shelter of Exiles (www)

Jak w zapowiedzi widzę słowo „blockchain”, a zamiast „gracze” jest „użytkownicy”, to wiem jak to się skończy. W Shelter of Exiles wcielimy się w wygnańca poszukującego swojego miejsca na Ziemi. Odkrywanie lokacji, kupowanie ziem, walka, zbieranie zasobów, sprzedawanie ziem, handel, blockchain, kup, sprzedaj, zarabiaj. Za grę odpowiada studio Pixel Trapps. Data premiery nieznana.

Powiązane gry: