Copernicus Game Jam 2022 ruszy 9 grudnia

Pula nagród sięgnie 120 tys. zł. Do tego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przygotowało spotkania z ekspertami i koncert.

Jakimi ekspertami i czyj koncert? Organizatorzy na razie nie odkrywają wszystkich kart, wiadomo jednak, że wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 grudnia w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie.

Kilka dni temu Senat przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. CRPK otworzy obchody nieco wcześniej, zapraszając uczestników Copernicus Game Jamu do stworzenia gier poświęconych autorowi „De revolutionibus orbium coelestium”.

„Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tworzenia gier na Mińską 65 na nasz grudniowy maraton programowania. Jak pokazały poprzednie game jamy organizowane przez CRPK w kilkadziesiąt godzin potrafią powstać wyjątkowe i niezwykle kreatywne pomysły. Naszą misją jako instytucji kultury jest wspieranie przemysłów kreatywnych w Polsce zarówno poprzez konkursy jak i przede wszystkim poprzez programy edukacyjne oraz grantowe. Jestem pewien, że weekend 9-11 grudnia zapadnie na długo w pamięci jego uczestników”

– skomentował Mikołaj Turowski, p.o. dyrektora Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.

Zgłoszenia przyjmowane są pod tym adresem.