Przegląd tygodnia (22-28 sierpnia)

Tygodniowe zestawienie zdominowały gry zapowiedziane podczas trwania targów Gamescom.

Siedem tytułów, w tym m.in. jeden o którym pisał cały świat, dwa od Vile Monarch, oraz 11. zapowiedź od studia, które w zapowiadaniu a nie wydawaniu się specjalizuje. Do tego bardzo dużo premier, więc fani polskich produkcji mają w co grać.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier:

Alchemist Simulator (PlayStation 4)
Criminal Expert (Switch)
Hamster Playground (PC – wczesny dostęp)
Midnight Fight Express (PC, PlayStation 4, Xbox One + Game Pass PC/Xbox)
Train Life: A Railway Simulator (PC)
Ultimate Fishing Simulator 2 (PC – wczesny dostęp)

Nadchodzące premiery:

Interkosmos 2000 (Oculus Quest 2)
MythBusters: The Game – Crazy Experiments Simulator (PC)
WW2 Rebuilder (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

The Lords of the Fallen (PC, PlayStation 5, Xbox Series X)

Od dawna wiedzieliśmy, że CI Games pracuje nad kontynuacją Lords of the Fallen. Spodziewaliśmy się gry z cyfrą dwa, a tu niespodzianka – studio zależne Hexworks pracuje nad rebootem, czyli nowe otwarcie dla IP. Tytuł został zapowiedziany podczas ceremonii otwarcia Gamescomu, poznaliśmy też sporo interesujących szczegółów.

Phantom Hellcat (PC, PlayStation 4, Xbox One)

Kolejna produkcja, którą zobaczyliśmy na otwarciu targów w Kolonii. Phantom Hellcat nietypowy hack’n’slash, za którego powstanie odpowiada ekipa Ironbird Creations, wewnętrzne studio All in! Games.

The Last Alchemist (PC)

Jak to napisał Mateusz, „Twórcy Weedcraft Inc znów bawią się substancjami psychoaktywnymi!„. I nie chodzi o fakt, że studio Vile Monarch zapowiedziało aż dwie gry, tylko o tematykę pierwszej z nich. Wczesnodostępny build zadebiutuje w 2023 r.

Floodland (PC)

Jest i druga produkcja od ekipy Vile Monarch. Tym razem jest to postapokaliptyczny survival, w którym ludzkość walczy o przetrwanie na zalanej wodą Ziemi. We Floodland katastrofa klimatyczna stała się faktem, z czym będziecie mogli się zmierzyć jeszcze w tym roku.

Edge of Sanity (PC)

Studio Vixa Games szykuje dla graczy lovecraftowski survival horror. Wszystko dziać się będzie na Alasce i próbując przetrwać trzeba będzie zgłębić historię tajemniczego Kamienia Thurul.

Airline Technician (PC)

Symulator technicznej obsługi lotniska to dzieło Camo Games. To grupa kilku młodych twórców, którzy zgłosili się do Pyramid Lab (aka Pyramid Games) i pomysł wydawcy się spodobał. W grze trzeba będzie dbać o obsługę ramp załadunkowych, koordynację ruchu statków powietrznych – od holowania, poprzez sprawdzanie stanu technicznego i zgłaszanie awarii, tankowanie i obsługa sprzętu obsługi naziemnej. Daty premiery nie podano. Przypomnę tylko, że w czerwcu prawie identyczną grę – AirportSim – zapowiedziały MS Games i MK Studios.

Edge of Collapse (PC)

ManyDev Studio to bardzo doświadczona w zapowiadanie gier ekipa. Mają na koncie 10 ogłoszonych produkcji i właśnie zaprezentowali jedenastą. Żadna nie miała premiery, żadna nie ma nawet ustalonej daty. Jak Edge of Collapse będzie miało wysoką wishlistę, to może powstanie. Chyba nic więcej dodawać nie trzeba. Jakby kogoś interesowało, jakie tytuły zapowiedzieli: Barbarian Kingdom, Corsair`s Madness, Edge of Collapse, Formula Team, Illusion Lands, My Museum, No Man’s Island, Parasight: Chlorophyll Worms, Stamp, Sword & Shield Simulator, The Lawyer – Episode 1: The White Bag.

Powiązane gry: