Przegląd tygodnia (20-26 listopada)

To był bardzo dobry tydzień, jeśli chodzi o zapowiedzi nowych polskich gier. Symulator życia w Polsce, psychologiczny survival horror, FPS z elementami roquelite i top-down shooter. Do tego port platformówki bardzo znanego IP.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (20-26.11):

Timberman: The Big Adventure (PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X)
Train Traffic Manager (Switch, Xbox One)

Nadchodzące premiery (27.11-3.12):

Gulag (PC)
Pixel Cafe (PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One/Series X|S)

Zapowiedzi polskich gier:

OHV (PC)

Kolejny prawdziwy indyk na mapie polskiego gamedevu. Przemysław Hadała samodzielnie, po godzinach, tworzy symulator życia w Polsce w latach 90. Czasy z 15-procentowym bezrobociem, paliwem po 2 zł, wszechobecne disco polo i twój niedziałający samochód. Twórca szykuje otwarty świat, gdzie będzie można szukać dorywczej pracy, by wydawać ciężko zarobione złotówki na swojego wspaniałego „Malucha” czy Poloneza. Od czerwca gra jest na etapie zamkniętej alfy. Data premiery nie jest znana.

Unwell (PC)

Studio Anaesthetic pracuje nad swoją debiutancką grą, izometrycznym survival horrorem. Twórcy zapowiadają, że inspirowana serii Silent Hill i Amnesia produkcja, będzie przesiąknięta narracją inspirowaną psychologiczną teorią osobowości Zygmunta Freuda i The Map Of Consciousness Davida R. Hawkinsa. Czeka nas wycieczka w głębiny ludzkiej psychiki, poznawanie istoty ludzkiej egzystencji, a do tego eksploracja, zagadki, poszukiwanie wskazówek i walki z demonami. Trwa zbiórka na grę Unwell na portalu finansowania społecznościowego Indiegogo. Cel: 72 921 dolarów czyli około 290 tys. zł. Koniec kampanii zaplanowany jest na grudzień. Twórcy planują ukończyć grę w ciągu 9 miesięcy od zakończenia zbiórki.

Trash Punk (Switch)

Mało Wam zwierząt? No to Baltoro Games przygotowuje top-down shootera z oposem w roli głównej. Oczywiście uzbrojonym po zęby, strzelającym ze wszystkiego co się da i skutecznie machającym łopatą czy baseballem. Spory wybór broni palnej i białej, ulepszenia, proceduralnie generowany świat i wysoka dynamika starć. Data premiery nie jest znana.

Bear It (PC)

Dynamiczny FPS z elementami roquelite z uzbrojonym po zęby niedźwiedziem w roli głównej. Wiem jak to brzmi. Zwierzak był obiektem eksperymentów, stał się potężną hybrydą, niedźwiedzim super żołnierzem i teraz postanowił zrobić ze wszystkim porządek. Jest szybki, umie skakać po ścianach, a przede wszystkim potrafi posługiwać się bronią. Premiera gry studia Egobounds zaplanowana jest na rok 2024.

Timberman: The Big Adventure (PC, PS4, XO, XSX)

Pierwszy Timberman osiągnął gigantyczny sukces, zwłaszcza na platformach mobilnych (kilkadziesiąt milionów pobrań). Digital Melody od lat dostarcza fanom kolejne produkcje z drwalem w roli głównej, a najnowsza to klasyczna platformówka. Twórcy postawili na 16-bitową estetykę, pixel art i retromechaniki. Przed nami latanie na siekierze, rozwiązywanie zagadek, ale też rąbanie drewna, budowa mostów i walki z bossami. Tytuł wyszedł wcześniej na Switcha, a za porty na kolejne platformy odpowiadają studia Storm Trident i Forever Entertainment. Tytuł jest już dostępny w sprzedaży.

Powiązane gry: