Against the Storm – oficjalna data premiery i pierwsze nominacje

Polska nominacja na Taipei Game Show

Mroczne fantasy roguelite city builder opuszczający Early Access zostało nominowane do nagrody Indie Game Award 2024 w kategorii Best Design podczas Taipei Game Show. To świetna wiadomość, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że gra oczekuje jeszcze swojej oficjalnej premiery. Niestety, z drugiej strony, jest to jedyna nominacja dla polskiego sektora indiedev w tym roku. W ubiegłych latach miewaliśmy tam regularnie znacznie szerszą reprezentację, o czym informowaliśmy na przykład w tym newsie.

Mamy już oficjalną datę premiery!

Against the Storm to dzieło polskiego studia Eremite Games, które zostało wydane pod skrzydłami Hooded Horse.. Gra była dostępna w ramach wczesnego dostępu od 1 listopada 2022r., ale teraz ogłoszono już, że premiera odbędzie się 8 grudnia 2023 roku. Gra będzie dostępna na platformach Steam, GOG, Epic Games oraz w ramach Xbox i PC Game Pass.

Przed oficjalną premierą, w Early Acces, tytuł sprzedał się w ilości 500 000 kopii. Na platformie Steam zdobył ponad czternaście tysięcy “przytłaczająco pozytywnych” recenzji.

Oficjalny zwiastun wersji 1.0

Twórcy gry przedstawili także pierwszy zwiastun wersji 1.0, który jeszcze nie trafił do szerszej publiczności, ale już teraz możecie go zobaczyć poniżej:

 

 

Powiązane gry: