Przegląd tygodnia (27 listopada – 3 grudnia)

Babcine łamigłówki, mroczna sekcja, tajemnicza akcja na Marsie i survival horror. Było dość różnorodnie, jeśli chodzi o zapowiedzi, a chcący grać tu i teraz, mogą wręcz przebierać wśród aktualnych polskich premier.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (27.11-3.12):

Pixel Cafe (PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One/Series X|S)
Ships Simulator (PlayStation 4)
Uboat: The Silent Wolf (Meta Quest)

Nadchodzące premiery (4-10.12):

Against the Storm (PC)
Aircraft Carrier Survival (Xbox One)
Anthology of Fear (PlayStation 4)
Aquarist VR (Steam VR)
Blood West (PC)
Destroyer: The U-Boat Hunter (PC)
House Builder VR (Steam VR)
Legends of Amberland II: The Song of Trees (PC)
Realm Protector (Meta Quest 2/3/Pro)

Zapowiedzi polskich gier:

Tell Me Your Story (PC, Switch)

Zmaganie się z zagadkami w ramach opowieści babci Rose. W tej grze wcielimy się w Amelię, która chcąc poznać wspomnienia podróżniczki-emerytki, będzie zmagać się z kolejnymi wyzwaniami. Od amazońskiej puszczy, przez pola herbaty w Chinach, na pokładzie najstarszej drogi Orient Expressu – Paryż-Stambuł kończąc. Premiera w roku 2024.

Cult of Abaruth (PC)

Pixelartowa strategia ekonomiczna w systemie turowym z łatwymi mechanikami, ale ciekawymi wyzwaniami. Gracze staną na czele mrocznej sekty, by zyskiwać zwolenników, skarbiec wypełniać krwią i duszami, a wszystko po to, by osiągnąć wielką sławę i chwałę. Twórcy z CodenamePierogiStudios (piękna nazwa!) planują premierę na drugie półrocze 2024 roku. Aktualnie demo jest dostępne na itch.io i GameJolt, a będzie także na Steamie.

Fort Solis (Switch, Xbox Series X)

Całkiem dobry odbiór narracyjnego thrillera sci-fi na Steamie (70% z blisko 840 opinii) i PlayStation 5 spowodował, że ekipy Fallen Leaf i Black Drakkar Games postanowiły przygotować porty na kolejne dwie platformy. Co prawda najmocniejszy Xbox poradzi sobie bez trudu, ale jestem ciekaw, jak to będzie wyglądało na Switchu. Przekonamy się w 2024 roku.

Cataclysm (nazwa robocza)

Studio Fallen Leaf poinformowało o rozpoczęciu prac nad kolejnym projektem. Będzie to gra łącząca survival horror z FPS-em, urozmaicona  bogatą warstwą narracyjną i trybem kooperacji. Więcej szczegółów poznamy w przyszłości. Premiera została zaplanowana na rok 2025.

Powiązane gry: