Przegląd tygodnia (7 – 13 lutego)

W minionym tygodniu największy szum zrobiło Forever Entertainment.

Front Mission to dla wielu tytuł kultowy, bez wątpienia znana na świecie marka. Prace nad jej odświeżeniem prowadzi właśnie rodzime studio, które – swoim zwyczajem – zapowiedziało od razu rimejki obu klasycznych odsłon.

Poza tym polskie zespoły pokazały światu powieść wizualną, oficjalną grę pastafarian oraz symulator malowania butów.

Korzystając z okazji, tradycyjnie odsyłamy do kalendarza polskich gier.

Premiery polskich gier:

Blood West (PC – wczesny dostęp)
Dino Galaxy Tennis (Switch)
Interastra (PC – wczesny dostęp)
Lust From Beyond: M Edition (PC)
Model Builder (PC)
Spirit Roots (PlayStation 4, Xbox One)

Zapowiedzi polskich gier:

Front Mission 1st: Remake (Switch)
Front Mission 2: Remake

Dla Forever Entertainment (wydawca) i MegaPixel Studio (developer) odświeżenia to nie pierwszyzna. Duet z sukcesem rewitalizował marki Fear Effect, Panzer Dragoon czy The House of the Dead, a teraz do jego portfolio dołączyły dwie części Front Mission. W pierwszą zagramy już latem tego roku.

Perseverance Complete Edition (PlayStation 4, Switch, Xbox One)
Perseverance: Part 3 (PC)

Przy okazji informacji, że Feardemic został wydawcą serii Perseverance, dowiedzieliśmy się o planach na przyszłość cyklu. Druga część wizualnej noweli od Titanite Novels ma zadebiutować na pecetach w II kwartale tego roku. W tym samym okresie pojawi się Perseverance: Part 3, które prawdopodobnie zamknie całą historię. Następnie „Edycja kompletna” trafi na komputery osobiste, Switcha i Xboksa. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku „jedynka” doczekała się remastera.

Mosey the Pirate (PC)

Mosey the Pirate to według twórców oficjalna gra… pastafarian, a więc członków Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Space Boat Studios i Ritual Interactive postanowiły opracować tytuł humorystyczny, ale można odnieść wrażenie, że chcą, by było o nich głośno. W produkcji wcielimy się w pirata Mosey’a, którego „dotknęła Jego Makaronowa Macka” i pod flagą spaghetti rusza w świat szukać przygód.

Data premiery nie jest znana. Dla Ritual Interactive to czwarty tytuł nad którym aktualnie pracują (w kolejce na debiut czekają także Farmer Wars, SuperHero i Tactical Squad: SWAT Stories). W analogicznej sytuacji jest Space Boat Studios (Dystopians, Pirate’s Den Renovator, Pirate Simulator).

Sneakers Custom Simulator (PC)

Zapowiedziana przez Yeyuna gra może okazać się strzałem w dziesiątkę; rynek personalizowanych butów jest olbrzymi, a ludzi chcących płacić spore sumy za oryginalne sneakersy nie brakuje.

Sneaker Custom Simulator pozwoli nama na  opracowywanie własnych projektów obuwia. Kiedy? Nie wiadomo. To czwarta produkcja, nad którą aktualne pracuje studio (poza tym zaanonsowało ono Chinese Empire, Jurassic Architect i The Sabotage).

Construction Manager (PC)

Sim Farm ma w planach strategię o zarządzaniu budową. Daty premiery, starym zwyczajem, nie podano. To już piąty projekt, nad jakim aktualnie pracuje firma (w kolejce na realizację czekają Feudal Baron: King’s Land, Fishermen’s Haven, Orchard Simulator i Trapper Simulator).

Powiązane gry: