Przegląd tygodnia (19-25 grudnia)

Ceniony survival horror, kolejna część serii Dynasty, party game i dwa symulatory.

Świetny Darkwood niespodziewanie został wydany na konsoli Xbox Series X, ale niespodziankę mają też posiadacze starszego sprzętu Microsoftu. Zapowiedziana została tez kolejna odsłona serii Dynasty, tym razem w klimatach pirackich. Gracze dostaną też party game w którym udowodnią znajomym, kto ma większą wiedze ogólną. Na koniec dwa symulatory – budowy zamku i masy zadń pobocznych oraz czyściciela basenów.

Jeśli chodzi o premiery, to tak skromnie nie było od dawna, ale to zasługa corocznego Steam Winter Sale.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (19-25.12):

Darkwood (Xbox Series X)
Ships Simulator (Xbox One)

Nadchodzące premiery (26.12-1.01):

Aircraft Carrier Survival (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Darkwood (Xbox Series X/S)

Darkwood to rewelacyjnie oceniany survival horror (na Steam – 94% z ponad 12 tysięcy opinii) od ekipy Acid Wizard Studio, który w 2019 roku za sprawą portów studia Crunching Koalas trafił także na konsole. Pod koniec października, po ponad 3 latach, doczekał się ulepszonej wersji na PlayStation 5, a teraz dość niespodziewanie wyszedł także na Xbox Series X|S. Do tego niespodzianka. Posiadacze Darkwood na Xboksie One, upgrade do ulepszonej wersji dostaną całkowicie za darmo.

Pirate’s Dynasty (PC)

Kolejna produkcja z serii „Dynasty” w portfolio Toplitz Productions, za którą odpowiada polskie studio. Po Medieval Dynasty, zapowiedzi Wild West Dynasty i Sengoku Dynasty, tym razem przeniesiemy się na morza i oceany. Pirate’s Dynasty – za które odpowiada ekipa Golden Hind Games – zaoferuje bitwy na pełnym morzu, budowanie własnej twierdzy i łupienie w trybie wieloosobowym w generowanym proceduralnie świecie. Niestety nie dowiecie się z tego z trailera, który jest 45-sekundowym animowanym obrazkiem. Jak twórcy zaprezentują coś więcej, na pewno wrócimy do tematu. Premiera w trzecim kwartale 2023 roku.

Brain Show (PC, Switch)

Simplicity Games pracuje nad tytułem z gatunku party game, gdzie gracze zmierzą się w teleturnieju z zakresu wiedzy ogólnej. Na maksymalnie 8 osób czeka 38 kategorii, blisko 4000 pytań i 13 konkursów – tak wynika z opisu na YouTube, choć na stronie ze zbiórką crowdfundingową podają 41 kategorii i ponad 5000 pytań. Produkcja ma trafić na PC i Switcha, choć i tu jest rozbieżność. W trailerze podają, że będzie można zagrać na urządzeniach mobilnych, ale nie ma doprecyzowania na jakich konkretnie systemach, a w tekście nie ma o tym ani słowa. Twórcy planują też kolejną zbiórkę pieniędzy, tym razem na Kickstarterze. Data premiery nieznana.

Medieval Builders: Strongholds & Castles (PC)

Budowa zamku, tworzenie zabudowań, dekorowanie wnętrz, pozyskiwanie surowców, wytwarzanie broni, handel przedmiotami, jazda konna, polowanie na zwierzynę i walka z wrogiem. Tyle wynika z teasera Medieval Builders: Strongholds & Castles od studia Madnetic Games. Bardzo zapracowanej ekipy, bo na styczeń przełożyli premierę WW2 Rebuilder, a w produkcji mają jeszcze 6 tytułów: Europe Rebuilder, Tru eStory, Extreme Tractor Power Pulling, Lost Lies, Mythos: Slavic Builder i Photography Simulator.

Pool Cleaning Simulator (PC)

Rubens Games i FreeMind ogłosiły symulator czyściciela basenów. Dla tej drugiej spółki to 13. zapowiedziany i tworzony równocześnie projekt. Usuwanie szlamu szpadlem, wyławianie śmieci siatką, latanie z gąbką i myjką – to główne atrakcje powstającej gry, która ma mieć premierę w 2023 roku. FreeMind aktualnie pracuje nad portem Aquarist na Xboksa, „Be My Mom – maternity simulator, take care of your child”, „Beach Games – holidays flirt game – find love or have fun”, „Farmer’s Father – farm, poluj i przetrwaj 365 dni”, Forest Ranger Simulator, House Builder VR, „Let’s Drive – learn driving simulator”, Painter Simulator, Psycho Simulator, Russian Roads, Snow Plowing Simulator, World of Houses i zapowiedziany właśnie Pool Cleaning Simulator. Do tego we wczesnym dostępie mają jeszcze Aquarist, Aquarist VR, Farmer’s Life i House Builder. Naprawdę zapracowane studio.

Powiązane gry: