Przegląd tygodnia (19-25 czerwca)

Rodzime studia zapowiedziały dwa symulatory – wędkarstwa i remontów oraz grę logiczną z systemem binarnym. Dużo więcej dzieje się wśród premier, bo konsole zostaną wręcz zasypane nowymi tytułami.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (19-25.06):

Bad Dream: Purgatory (PC)
Everdream Valley (Switch)
Forever Skies (wczesny dostęp PC)
Loud: My Road to Fame (Xbox One)
Quick Race (Switch)

Nadchodzące premiery (26.06-2.07):

11111Game (Switch)
Burnhouse Lane (PlayStation 4, Switch, Xbox One)
Deadliest Catch: The Game (Switch, Xbox One)
Front Mission 1st: Remake (PC, PlayStation 4, Xbox One)
Mindset (Meta Quest)
Moonshine Inc. (PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X|S)
SlavicPunk: Oldtimer (PC)
The Medium (Switch)
WW2: Bunker Simulator (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Professional Fishing 2 (PC, wszystkie konsole)

Studio MasterCode tworzy drugą odsłonę popularnej gry wędkarskiej. Twórcy odpowiedzialni za takie tytuły jak Fishing Adventure i Ultimate Fishing Simulator 2, po raz kolejny biorą się za znaną sobie tematykę. W najnowszej produkcji stawiają na realizm, przygotowując także obszerne łowiska i zróżnicowane zadania. Symulator wędkarstwa ma też zapewnić elementy survivalu i łowiectwa. oraz oferować do wyboru widok FPP i TPP. Professional Fishing 2 ma zawierać tryby jedno- i wieloosobowe. Premiera we wczesnym dostępie na PC planowana jest na wrzesień, a wersje konsolowe mają ukazać się w późniejszym terminie.

11111Game (Switch)

Ekipy HexyArts i Insane Code przygotowały port gry logicznej 11111Game, która miała premierę na PC w listopadzie 2022 roku. Jest to wariacja znanego 2048, tylko dla osób, które… rozumieją system binarny. Premiera na Switchu już w czwartek 29 czerwca.

Hotel Renovator (PlayStation 4, Xbox One)

Symulator odnawiania hotelu trafi na kolejne platformy. Produkcja o sprzątaniu, naprawianiu, projektowaniu i zarządzaniu miejscem noclegowym w marcu trafiła na PC i zbiera „w większości pozytywne” (76%) recenzje. Studio Two Horizons pracuje aktualnie nad portami na najnowszą generację konsol, a teraz zapowiedzieli, że Hotel Renovator wyjdzie też na PlayStation 4 i Xbox One. Premiera w trzecim kwartale tego roku.

Powiązane gry: