Soccer Kids to taktyczna gra sportowa od twórców świetnego survival horroru

Blisko 6 lat przyszło nam czekać na nową grę Acid Wizard Studio.

Twórcy zbierającego fantastyczne oceny survival horroru Darkwood postanowili zrobić coś zupełnie innego. Skrajnie innego. Soccer Kids jest turową grą sportową, w której wcielając się w nastoletniego mateymatyka, pomagamy grupie przyjaciół wygrać lokalny turniej piłki nożnej. Tu liczy się taktyka, a nie umiejętności.

„Gra o piłce nożnej, stworzona przez ludzi, którzy nie potrafią grać w piłkę nożną” – tak napisali o sobie twórcy.

Akcja Soccer Kids umiejscowiona jest pomiędzy polskimi blokowiskami w latach 90., kiedy to nasz kraj przechodził najważniejsze w dziejach zmiany ustrojowe. Wpływ bogactw kultury z całego świata odcisnął ślad na dzieciakach z tamtego okresu, które zapragnęły – choćby w marzeniach – stać się gwiazdami piłki!

„Bramki są dwie, a piłka jest okrągła”

Zapytałem jednego czarodzieja dlaczego kazali fanom tak długo czekać na nową grę i skąd pomysł na takie rozwiązanie w piłce nożnej.

„Od czasu wypuszczenia Darkwooda mieliśmy kilka podejść do innych tematów, ale nie wypaliły. Musieliśmy też odpocząć, bo się wypaliliśmy, dlatego ta gra powstawała tak długo. W końcu się zajaraliśmy motywem zrobienia z jakiejś gry turówki. Padło, że piłka nożna w turach mogłaby być spoko. W sumie nie lubimy za bardzo grać w piłkę, ale w turach może by było dobrze. Dodatkowo chcieliśmy zrobić coś takiego, co byśmy mogli w procesie tworzenia sobie ogrywać miedzy sobą. Np. ten proces w Darkwoodzie był taki żmudny, bo się ciężko ją testowało. Podsumowując, zawodowa piłka to nas nie bardzo jara, wiec wzięliśmy na tapet nasze wspomnienia z dzieciństwa, czyli haratanie w gałę pod blokiem” – mówi czarodziej Jakub Kuć.

Acid Wizard Studio pracuje nad grą od 3 lat i właśnie opublikowali na Steamie wersję demo Soccer Kids Alpha, gdzie możecie m.in. zmierzyć się z przeciwnikiem w trybie PvP.