Przegląd tygodnia (17-23 lipca)

Po krótkiej wakacyjnej przerwie powracamy z podsumowaniem tygodnia. Czeka na Was mnóstwo premier, trzy oficjalne zapowiedzi i dwa prototypy.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (17-23.07):

ΔV: Rings of Saturn (PC)
Bloodhound (PC)
Brewpub Simulator (PC)
Gunsmith Simulator (wczesny dostęp PC)
Oaken (PC, PlayStation, Switch, Xbox One/Series X|S)
Private Property (Steam VR)
Succubus: Hellish Orgy VR (PC)
Sword of Glory (Switch)
Tea For God (Steam VR)
Unholy (PC, PlayStation, Xbox)

Nadchodzące premiery (24-30.07):

Deadlink (PC)
Offroad Mechanic Simulator (PC)
Principle of Karma (PC)
Tower of Chaos (PC)
World Of Solitaire (Xbox One)

Zapowiedzi polskich gier:

Prison Survival: Architect of Crime Simulator (PC)

Prison Simulator okazał się sporym sukcesem studia Baked Games, więc twórcy pracują nad kontynuacją. Jednak tym razem gracze nie wcielą się w rolę strażnika, a zostaną więźniem, którego resocjalizacja raczej nie da pozytywnego efektu. By przetrwać będzie trzeba kraść, handlować narkotykami, układać się ze strażnikami i zdobywać broń potrzebą do przeżycia za kratami. Odsiadka to także obowiązki. Gracze będą gotować w kuchni, pracować w warsztacie, czyścić pokoje i toalety, czy też sortować paczki. Wszystko po to, by zbudować swoje więzienne imperium. Gra nie ma daty premiery.

Dragonscale Monastery (PC)

Zajmowali się rolnictwem, teraz będą hodować smoki. Cleversan Games, znane z serii Farm Manager (niedawno zapowiedzieli najnowszą część), pracują także nad city builderem. Gracze wcielą się w przywódcę górskiego klasztoru, by zająć się hodowlą smoków. Do obowiązków zarządcy należy m.in. rozbudowa sanktuarium, zagłębianie tajemnic tych wyjątkowych stworzeń czy radzenie sobie z trudnymi warunkomi życia na szczycie góry. Daty premiery nie ogłoszono.

VRSO: Bare Knuckle Fighting (Steam VR, Meta Quest, PlayStation VR2)

Studio Monologic Games zapowiedziało „grę sportową opartą na symulacji fizycznej” przeznaczonej urządzeniom VR. Turniej z fabułą, lokacje stworzone przy użyciu technologii fotogrametrycznej i 16 przeciwników – których ruchy uchwycono dzięki motion capture – stojących na drodze tytułu mistrza ligi VRSO. Bijatyka mocno stawia na apekt treningów, oferuje też tryb wieloosobowy. Premiera na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2023 r.

Cannibal Village

Wielka niewiadoma od studia Sleepwalking Potatoes, które zaprezentowało tylko prototyp, nie zdradzając żadnych dodatkowych szczegółów. Spokojna muzyka, skąpana w dziwnej kolorystyce opuszczona wioska i bezpieczne strzelanie do… kanibali.

Demoniac

Drugi z prototypów studia Sleepwalking Potatoes to strzelanina bullet hell na Dzikim Zachodzie. Kilka broni do wyboru, ulepszenia, masa przeciwników i dziwny tryb wściekłości polegający na ich zjadaniu. Nic więcej na temat tego projektu nie wiadomo.

Powiązane gry: