Lords of the Fallen w długiej i konkretnej prezentacji

Twórcy z Hexworks, wewnętrznego studia CI Games, zaprezentowali blisko 18 minut rozgrywki z Lords of the Fallen.

Obszerny materiał pozwala poznać fragmenty regionu Mournstead, a dokładniej trzy lokacje: Skyrest Bridge, Pilgrim’s Perch i Lower Calrath. Wideo opatrzone komentarzem twórców prezentuje m.in. walkę z wieloma różnorodnymi przeciwnikami, dwie potyczki z posiadającymi kilka form bossami, czy przechodzenie między dwoma dostępnymi światami. W akcji można podziwiać postać władającą mieczem, później zaprezentowany jest piromanta czy też łucznik. Każdy z innymi umiejętnościami, dostępną magią i bronią. Wzorem serii Dark Souls jest też przywoływanie innego gracza do pomocy, którym może być zarówno ktoś znajomy, jak i losowy gracz, który akurat bawi się w Lords of the Fallen.

„Zespół Hexworks jest zachwycony, że wreszcie może podzielić się tak obszernym materiałem z rozgrywki, ujawniając wiele nowych szczegółów na temat tego mrocznego RPG akcji. Z pasją wytyczyliśmy własną ścieżkę w tym stale zyskującym na popularności gatunku i z niecierpliwością oczekujemy reakcji graczy, którzy już w październiku staną oko w oko z unikalną i wymagającą mechaniką dwóch światów.” – powiedział Saul Gascon, dyrektor studia.

Twórcy potwierdzili też – odpowiadając na pytania graczy, że gra na konsolach będzie działać w 60 klatkach na sekundę.

Lords of the Fallen będzie mieć premierę 13 października. Gra zostanie wydana w polskiej wersji językowej w formie napisów na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S.