Przegląd tygodnia (26 czerwca – 2 lipca)

Symulator farmy, funkcjonariusza drogówki, hakera, łodzi podwodnej, izometryczna strzelanka i turowy roguelike. Obrodziło zapowiedziami i premierami, choć ten tydzień to będzie wyschnięty ocean.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (26.06-2.07):

11111Game (Switch)
Burnhouse Lane (PlayStation 4, Switch, Xbox One)
Deadliest Catch: The Game (Switch, Xbox One)
Front Mission 1st: Remake (PC, PlayStation 4, Xbox One)
Grim Legends: The Forsaken Bride (Xbox Series X|S)
Mindset (Meta Quest)
Moonshine Inc. (PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X|S)
SlavicPunk: Oldtimer (PC)
The Medium (Switch)
WW2: Bunker Simulator (Switch)

Nadchodzące premiery (3-9.07):

Brak

Zapowiedzi polskich gier:

Farm Manager World (PC)

Studio Cleversan Games (ex-Cleversan Software, twórcy Farm Tycoon, czy serii Farm Manager) zapowiedziało nową grę farmerską. Tym razem przed wirtualnymi rolnikami stanie cały świat. Od Europy, aż po Azję i Amerykę Środkową – każdy teren rządzi się innymi prawami, posiada swoje gatunki roślin i zwierząt oraz wymaga specjalistycznego podejścia. Agrobiznes wymaga też planowania, smykałki handlowca, rozwijania farmy, nowych budynków, sprzętu, zarządzania zespołem pracowników. Farm Manager World „trafi niebawem” do wczesnego dostępu na Steam.

Anonymous Hacker Simulator (PC)

Najnowsza gra studia Sicarius pozwoli nam wcielić się w aktywistę internetowego sławnej grupy Anonymous. Zadaniem hakera będzie odkrycie prawdy o złej organizacji masowo inwigilującej obywateli i zbierającej o nich wszelkie dane. Od włamania na Tweeterowe konto ludobójcy i dyktatora Vladimira Pootina, poprzez ujawnianie nagich fotek Elana Maska czy wpływanie na rynek kryptowalut. Premiera w czwartym kwartale tego roku.

SlavicPunk: Oldtimer (konsole)

SlavicPunk: Oldtimer to izometryczna strzelanka studia Red Square Games. Osadzona jest w uniwersum wykreowanym przez pisarza Michała Gołkowskiego, który stworzył go na potrzeby cyklu swoich opowieści. Produkcja niedawno miała premierę na PC, a teraz, jak informują twórcy, powstają porty na konsole. Nie wiadomo na jakie konkretnie sprzęty, ale stanie się to jeszcze w tym roku.

Wanderer’s Sigil (PC)

Po wydaniu w październiku 2022 roku zręcznościówki Blaze in Space: Beat a-Maze, studio Viabo Games pracuje nad turową grą RPG typu roguelike z „unikalnym systemem zarządzania kośćmi”. W Wanderer’s Sigil gracze zbiorą drużynę i ruszą na podbój proceduralnie generowanej mistycznej krainy, by odzyskać zapomnianą wiedzę i przeżyć niesamowite przygody. Data premiery nie została ujawniona.

Uboat: The Silent Wolf (Meta Quest)

Titan Gamez przeniesie historyczne bitwy morskie w świat VR. Twórcy połączą grę fabularną w czasach II wojny światowej z symulatorem łodzi podwodnej. Walka z wrogimi statkami, odpieranie ataków samolotów przeciwnika, tropienie jednostek i manewry na pełnym morzu. W grze będą dostępne trzy tryby gry: kampania, tryb współpracy dla kilku osób oraz gra swobodna. Uboat: The Silent Wolf w Meta Quest Store będzie dostępny „wkrótce”. Obsługiwane platformy: Quest, Quest 2 i Meta Quest Pro.

Highway Patrol Simulator (PC)

Pączek przez okno, syrena na maksa, gaz w podłogę i zaczynamy pościg. Tak zapowiada się najnowsza gra studia PixelTrapps, w której wcielimy się w policjanta patrolującego słynną amerykańską drogę 66. W obowiązkach i wykrywaniu m.in. kontrabandy pomagać ma czworonożny partner, który będzie nieocenionym towarzyszem w niebezpiecznych sytuacjach. Data premiery nie została ujawniona.

Powiązane gry: