Przegląd tygodnia (15-21 maja)

Rodzime studia proponują trzy porty, trzech symulatorów, z czego jeden to VR-owy odłam wielkiego polskiego hitu.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (15-21.05):

Trail of Ayash (wczesny dostęp – PC)
Vividlope (PC)

Nadchodzące premiery (22-28.05):

Best Forklift Operator (Switch)
Crimen – Mercenary Tales (Meta Quest 2, Pico)
Cruise Ship Manager (PC)
Drill Deal – Oil Tycoon (PlayStation 4, Xbox One)
Horror Bar VR (Meta Quest)

Zapowiedzi polskich gier:

Best Forklift Operator (Switch)

Symulator operatora wózka widłowego wjeżdża na kolejną platformę. Poznański wydawca Gamedust zapowiedział, że gra studia Setapp już 25 maja zadebiutuje na Switchu. Na konsoli Nintendo gracze otrzymają tę samą zawartość , która jest dostępna na PC. Będą pracować w magazynach i przyległych do nich terenach, by przewieźć towary z punktu A do punktu B. Produkcja posiada kilka trybów rozgrywki, w tym karierę, arcade i trening. Oceny na Steamie, gdzie tytuł trafił w sierpniu 2022, są „bardzo pozytywne”: 83% z 170 opinii graczy.

WW2: Bunker Simulator (Switch)

Kolejny port na Switcha w najnowszym zestawieniu. Ekipy Beplayer i Art Games Studio zapraszają na pole walki, gdzie wcielimy się w żołnierza 101 Dywizji Powietrznodesantowej. Zawitawszy do normandzkiego bunkra, próbujemy utrzymać raz zdobyte pozycje. Wykorzystujemy w tym celu zarówno broń maszynową, jak i gołe pięści, zaś między kolejnymi falami wrogów – dbamy o wyżywienie i napojenie podkomendnego, oraz przechwytujemy wyposażenie. Premiera 29 czerwca.

Thief Simulator VR: Greenview Street (PlayStation VR2)

Jakby mało nam było portów, tym razem dostajemy zapowiedź gry wydanej w lipcu 2022 roku na Meta Questa, która teraz trafi na PlayStation VR2. Jest to kolejny odłam gigantycznego sukcesu symulatora złodzieja Thief Simulator (ponad 2 mln sprzedanych kopii). Produkcję ekipy 3R Games na najnowsze urządzenie do wirtualnej rzeczywistości od PlayStation przeniesie Take It Studio! Data premiery nie została ujawniona.

Powiązane gry: