Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven 2023 z rekordową liczbą wystawców

Ponad 100 wystawców pojawi się na tegorocznym Pixel Heaven. Wśród nich Nintendo czy Bloober Team. W strefie Intela zobaczymy stoiska finalistów Intel Pixel Awards Europe.

Tradycyjnie dla Pixel Heaven – można liczyć na flippery Pinball Station, stoiska poświęcone aktualnie wydawanym magazynom dla graczy, fanów konsol i komputerów (PSX Extreme, Atari Fan, Komoda & Amiga Plus). Po planszówki i papierowe RPG jak zawsze można będzie się wybrać do Paladynatu…  Jednak oprócz firm, które wspierają i towarzyszą festiwalowi od dawna, znajdziemy na liście zupełnie nowych wystawców.

W tym roku na mapie Pixel Heaven pojawiło się dwóch dużych graczy: Intel – sygnujący swoim logo strefę finalistów konkursu Intel Pixel Awards Europe 2023 (lista finalistów tutaj) oraz Nintendo – na którego pokaźnym stoisku pewnie nie zabraknie kontynuacji przygód Linka (i Zeldy).

Swoją ofertę przedstawią także Alis Games (wydawcy klasycznych gier RPG), zobaczymy miniaturowe automaty z serii Arcade 1UP, a Bloober Team pewnie chętnie opowie o Layers of Fear i innych powstających projektach. Nie zabraknie Flying Wild Hog oraz Cloanto – firmy rozwijającej od lat emulatory C64 Forever i Amiga Forever, na które licencje dostanie każdy z Supporterów Pixel Heaven. Trudno sobie także wyobrazić festiwal gier bez układania klocków w Tetrisie i szans na zwycięstwo w konkursie organizowanym przez Classic Tetris Polska.

Poważną zmianę nurtu widać w dużej liczbie wydawnictw książkowych: na Pixel Heaven obecne będą m.in.: FineBooks, Fusion Retro Books, Gildia.pl, Nowa Fantastyka, Pixel Addict, Planeta Czytelnika, Relax, Strefa Komiksu, Wydawnictwo IX i Wydawnictwo Kameleon.

Na deser proponujemy wycieczkę na wystawę Muzeum Kaset, albo wyprawę do strefy HTC VIVE VR.

Po szczegółowe informacje odsyłamy na stronę wydarzenia. Pełna lista wystawców dostępna jest w tym miejscu.

Festiwal Gier i Popkultury Pixel Heaven, odbędzie się w dniach 26-28 maja w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie.