Przegląd tygodnia (13-19 listopada)

Rail shooter z mutantami, handel używanymi samochodami, hodowanie niekoniecznie legalnych roślin i taktyczne MMORPG, które porzuciło blockchaina.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (13-19.11):

Bakery Simulator (Xbox One)
Death Roads: Tournament (PC)
Faded Stories: Full Moon (PC)
Rooms of Realities (Steam VR)
Until The Last Bullet (Switch)
Weedcraft Inc (PlayStation 5)

Nadchodzące premiery (20-26.11):

Train Traffic Manager (Switch, Xbox One)

Zapowiedzi polskich gier:

Until The Last Bullet (PC, Switch)

Myślałem, że gatunek rail shooterów umarł śmiercią naturalną. Tezie tej przeczy studio Beast Games, które przygotowało grę filmową, której bohaterem jest młody, niezależny i ambitny Billy. W niewyjaśnionych na razie okolicznościach ląduje w opuszczonej fabryce, gdzie będzie strzelał do kolejnych fal nacierających krwiożerczych mutantów. Tytuł jest już dostępny na Switchu, a trafi także na PC.

Used Cars Simulator (PC)

Kolejny samochodowy symulator prosto z Polski. Tym razem gracze wcielą się w handlarza używanymi samochodami. Będzie można je naprawiać, usprawniać, jeździć nimi i sprzedawać z zyskiem. Twórcy z DreamWay Games zapowiedzieli także, że będzie możliwość mniej legalnego sposobu czerpania zysków. Jak dodają w opisie na Steamie: „baw się dobrze w piaskownicy opartej na fizyce!”. Premiera w drugim kwartale 2024 roku.

Weedcraft Inc (PlayStation 5)

Ponad rok temu strategia ekonomiczna Weedcraft Inc trafiła na m.in. PlayStation 4. Myślałem, że to koniec i studio Vile Monarch skupi się na kolejnych projektach, a tu niespodzianka. Po raz kolejny, tym razem w ulepszonej wersji na PS5 (port i wydanie od Klabatera), będziemy mogli zgłębić świat hodowli i sprzedaży marihuany. Na drodze od naturszczyka do magnata sami dobierzemy sprzęt, przytniemy rośliny, skrzyżujemy różne ich odmiany, po cichu dogadamy się z policją i polobbujemy u polityków. Gra wyszła w sobotę, więc już możecie kupić i grać.

Shelter of Exiles (PC)

Rok temu studio Pixel Trapps zapowiedziało przeglądarkowe taktyczne MMORPG z elementami hack’n’slash, w którym miała być wykorzystywana technologia blockchain. F2P, użytkownicy a nie gracze, tokeny, NFT, handel, kup, sprzedaj, zarabiaj.  No i teraz dostaliśmy zapowiedź wersji Steam bez raka, został wycięty. Co oznacza, że gracze (a nie użytkownicy) może się tą grą zainteresują. Data premiery nieznana.

Powiązane gry: