20 polskich gier pojawi się na targach WePlay w Shanghaju

W dniach 18-19 listopada na największym światowym rynku odbędą się targi WePlay Expo.

Impreza w Szanghaju to chiński odpowiednik popularnych targów PAX. Na jednej z najważniejszych imprez dla graczy w tamtejszej części świata, dzięki wieloletniej polsko-chińskiej współpracy, prezentować się tam będą także rodzimi twórcy. Wydarzenie nastawione jest na konsumentów, a odwiedzający zorientowani są na gry PC (Steam), produkcje zachodnie i tytuły niezależne. Co ważne dla polskich twórców, targi odwiedzają przedstawiciele chińskich redakcji zajmujących się grami wideo.

Dzięki współpracy z China Indie Game Alliance, na targach WePlay Expo pojawi się 18 polskich produkcji oraz dwa tytuły wydawane przez firmy z naszego kraju: The Cub od Untold Tales i Zoria: Age of Shattering od Anshar Publishing. Poza rodzimym stoiskiem pojawi się tam studio Render Cube, które będzie prezentować swój wielki hit Medieval Dynasty.

Polskie gry obecna na WePlay Expo 2023:

Against the Storm
AirportSim
Beast
Cosmo Pirates
Destroyer: The U-Boat Hunter
First Dwarf
Forever Skies
Hellcard
Medieval Dynasty
Offroad Mechanic Simulator
Quilts and Cats of Calico
Planetiles
Railbound
The Invincible
The Thaumaturge
Unbroken
W.A.N.D. Project
Wizarre
Yet Another Fantasy Title

Pojawienie się na WePlay 2023 będzie możliwe dzięki Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz współpracy Fundacji Indie Games Polska oraz China Indie Game Alliance.