Dying Light trafi także na Nintendo Switcha

Świat oczekuje na wieści o Dying Light 2: Stay Human, a tu taka niespodzianka.

Jak informuje portal PPE.pl, Techland przygotowuje się do wypuszczenia pierwszej części Dying Lighta na przenośną konsolę Nintendo. Ich czytelnik donosi, że sklepy mogą już zamawiać pudełkowe wydanie sześcioletniej gry, która ma nosić tytuł Dying Light: Platinum Edition. W jej skład wejdzie to, co swego czasu trafiło na pecety i konsole PlayStation 4 i Xboksa One. Słowem: podstawka, cztery dodatki oraz pakiet kilkunastu skinów.

Platynowa Edycja miałaby się pojawić na Switchu w październiku tego roku, w cenie aż 49,99 euro (około 230 zł). Zastrzegamy jednak, że udostępniona przez PPE.pl grafika promocyjna przedstawia pudełkowe wydanie, nie ma więc pewności, czy wersja cyfrowa będzie kosztować tyle samo. Produkcja ma być przystosowana do możliwości sprzętu: oferować kooperację do 4 graczy (online i offline), wibracje, wygodne sterowanie z zastosowaniem joy-conów oraz obsługę ekranu dotykowego.

Na oficjalny trailer (oraz oficjalną zapowiedź) wciąż czekamy. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z wrocławianami; jeśli zdecydują się potwierdzić doniesienia portalu – bądź im zaprzeczyć – zaktualizujemy newsa.