Przegląd tygodnia (10-16 lipca)

Odrywając się od napoju i wychylając znad parasola chroniącego przed słońcem, proponujemy szybki przegląd zapowiedzi i premier z minionego tygodnia.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (10-16.07):

Car Detailing Simulator (Switch)
EarthX (PC, Switch)
Eroblast: Waifu Dating Sim (Switch)
Yet Another Zombie Survivors (wczesny dostęp PC)
Yupitergrad 2: The Lost Station (HTC Elite XR, Meta Quest 2)

Nadchodzące premiery (17-23.07):

Brewpub Simulator (PC)
Oaken (PC, PlayStation, Switch, Xbox One/Series X|S)
Succubus: Hellish Orgy VR (PC)
Unholy (PC, PlayStation, Xbox)

Zapowiedzi polskich gier:

Pixel Cafe (PC, PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Baltoro Games pracuje nad grą łączącą gatunek time-management (zarządzanie czasem) z wizualną powieścią. Twórcy łączą to, w czym mają doświadczenie – czyli produkcje o przygotowywaniu posiłków, z historią młodej dziewczyny, starającej się zrozumieć przeszłość i zaplanować swoją przyszłość. To opowieść o relacjach, rodzinie, życiu w wielkim mieście i porannej kawie. Data premiery: jesień tego roku.

London Cab (PC)

Symulator dorożkarza w XIX-wiecznym Londynie to pierwsza produkcja w stajni RetroGomez. Z teasera wynika, że prócz zabierania i przewożenia klientów, będzie trzeba dbać o pojazd, zajmować się koniem, a na koniec i tak można dostać kosą w plecy. Brak daty premiery.

Neuroshima Hex (PC)

Po wielu latach na PC trafi adaptacja popularnej polskiej planszówki, która ukazała się w roku 2005. Pięć lat później gra trafiła na mobilki, a po kolejnych 13. dostaliśmy zapowiedź na Steamie. Będzie to zupełnie nowa produkcja, za którą odpowiada studio Baked Games. Warto przypomnieć, że Neuroshima Hex jest turówką osadzoną w postapokaliptycznym świecie, gdzie o przetrwanie na nieprzyjaznej ziemi walczą różne wrogie frakcje. Data premiery nie została podana.

Ashes to Ashes (PC)

Studio Ancient Forge, odpowiedzialne za udane i dobrze przyjęte The Tenants, zapowiedziało swoją najnowszą grę z gatunku bullet… heaven. Ashes to Ashes to roguelike akcji nastawiony na nieustającą walkę, poszukiwanie skarbów, walkę, rozwijanie postaci, walkę, odkrywanie potężnych artefaktów, walkę i walkę w stylu bullet hell. Świat fantasy, starożytna magia, legendarne bronie czy odbudowa sanktuarium, ale przede wszystkim – tak, zgadliście, walka. Ktoś tu pozazdrościł sukcesu Vampire Survivors. Premiera w ostatnim kwartale tego roku.

Powiązane gry: