Polskie gry na festiwalu w Seattle

18 wyjątkowych polskich gier, pokazy filmów o historii polskiego gamedevu, opowiadająca o początkach naszej branży wystawa „Digital Dreamers”, wielki turniej w Timbermana to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników Festiwalu Polskiego w Seattle.

Seattle to niezwykle ważne miejsce dla branży gamedev. To tu swoje centrale mają takie firmy jak Microsoft, Nintendo of America, Valve czy Amazon. W stolicy stanu Waszyngton działa też silna Polonia, z którą kontakt z pewnością mieli już wszyscy uczestnicy polskich stoisk na PAX West oraz Polish Party (jednej z największych imprez B2B organizowanych przy okazji targów). 

Co roku latem odbywa się przy Space Needle Festiwal Polski, wydarzenie skierowane do miejscowej Polonii, ale też – może nawet szczególnie – budujące wizerunek naszego kraju w oczach Amerykanów.

Dzięki Fundacji Indie Games Polska oraz Centrum GovTech na tegorocznej edycji nie zabrakło na nim sporej sekcji poświęconej polskiemu gamedevowi. Wielkie podziękowania należą się firmie AMD, która użyczyła na potrzeby przedsięwzięcia komputerów.

Więcej o roli Seattle dla branży przeczytacie w materiałach autorstwa Mateusza Witczaka: reportażu „Bezsenność (w związku) z Seattle” oraz w wywiadzie z Sekretarzem Stanu Waszyngton („Jak powstała nerdowska utopia”). Oba znajdziecie w ostatnim wydaniu magazynu „PolskiGamev.pl”, który dostępny jest pod tym linkiem.