Pride Charity: CD Projekt wpłaci 25 tys. zł na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii [AKTUALIZACJA]

Duma!

W minioną środą donosiliśmy Wam o charytatywnym streamie, który warszawskie studio uruchomiło w związku z Miesiącem Dumy. Jego pracownicy zobowiązali się do ruszenia z całodziennym maratonem, podczas którego zbierali środki na walkę z homofobią, przy okazji ogrywając Gwinta, wiedźmińską trylogię i Cyberpunka 2077.

W ciągu 13 godzin 9 osób zebrało kwotę 12 tys. 567 zł. Zgodnie z daną wcześniej obietnicą, CD Projekt podwoi tę kwotę, ostatecznie przelewając na konto aktywistów KPH-u ponad 25 tys. zł.

Kampania Przeciw Homofobii to największa w Polsce organizacja pozarządowa działająca na rzecz osób homo- i biseksualnych oraz transpłciowych. Jej aktywiści monitorują przestrzeganie praw człowieka w Polsce, prowadzą działalność edukacyjną i służą pomocą prawną. Ostatnio byli oni partnerem społecznym rankingu szkół przyjaznych osobom LGBTQIA+, prowadzili analizę danych na potrzeby rankingu ILGA Europe, ruszyli także z akcją “Na wyciągnięcie ręki”, która ułatwia młodzieży LGBTQIA+ w uzyskaniu specjalistycznej pomocy. (Dlaczego to ważne? Według badań KPH-u i Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW aż 70% młodych osób niehetronormatywnych doświadczyło przemocy psychicznej lub fizycznej, ponad połowa nastolatków mierzy się z depresją, a 70% ma myśli samobójcze). Więcej o działalności KPH-u dowiecie się za pośrednictwem tej strony internetowej.

[AKTUALIZACJA]

Kwota będzie jednak większa.