Digital Dragons: Znamy zwycięzców Indie Showcase

Powody do radości mają twórcy symulatora randek z Cthulhu, międzyplanetarnego hack’n’slasha oraz kreskówkowej przygodówki.

Wcześniej informowaliśmy o najlepszych produkcjach, które otrzymały złote jaja podczas Digital Dragons Awards. Podczas festiwalu rozdano także wyróżnienia dla gier niezależnych, prezentowanych podczas tegorocznego Indie Showcase.

Pierwsze miejsce jury przyznało powieści wizualnej Sucker for Love: First Date od studia Akabaka. Komediowy tytuł pozwala nam randkować z dziewczętami rodem z „Necronomiconu”.

Drugą lokatę okupuje RPG Batora: Lost Haven (od Stormind Games). Jako 16-letnia Avril podróżujemy po kosmosie, dziesiątkując jego agresywnych mieszkańców. A wszystko to w otoczce rodem z powieści retro sci-fi.

Na brąz zasłużył point’n’click Lost in Play (Happy Juice Games). Kreskówkowa przygodówka to okazja, by pokierować bratem i siostrą, szukającymi drogi do domu. Autorzy i autorki twierdzą, że „najlepiej grać w nią w gronie rodzinnym”; wśród atrakcji wymieniają zaś nie tylko pomysłowe łamigłówki, ale także ponad 30 minigier.

Jak co roku wybrano też najlepszą grę mobilną, którą zostało logiczne Railbound od polskiej ekipy Afterburn. Jeśli chcecie wybrać się w relaksującą podróż pociągiem, to polecam nasz wcześniejszy news o tym tytule.

Nagroda Community Vote przypadła Hamster Playground od rodzimego We Dig Games. Fani chomików będą zachwyceni.

BEST INDIE GAME
1. Sucker for Love: First Date (studio Akabaka)
2. Batora: Lost Haven (studio Stormind Games)
3. Lost in Play (studio Happy Juice Games)

BEST INDIE MOBILE GAME
Railbound (studio Afterburn)

COMMUNITY VOTE
Hamster Playground (studio We Dig Games)

Zwycięzcom gratulujemy. Widzimy się za rok!